Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok 1:3 - porażka u siebie i spadek do strefy spadkowej

Widzew przegrał u siebie z Jagiellonią 1:3 - gospodarze zanotowali słaby początek rundy wiosennej, a porażka przesunęła nasz zespół na 16. miejsce w tabeli i do strefy spadkowej. Goście umocnili się na wysokiej, trzeciej pozycji.
Pierwsza połowa należała do zamieszania i nerwów. Przy pełnym wsparciu trybun Widzew próbował narzucić tempo i dominował w posiadaniu piłki, lecz brakowało klarowności pod bramką rywali. Jagiellonia grała z kontry, spokojnie i bez niepotrzebnego ryzyka - to im dało prowadzenie do przerwy. Nasze ataki kończyły się na ostatnim podaniu albo były neutralizowane przez dobrze ustawioną defensywę gości.
Po przerwie goście kontrolowali wydarzenia i potwierdzili swoją skuteczność - mimo wyrównanej liczby celnych strzałów (3-3) Jagiellonia okazała się bardziej zabójcza w polu karnym. Widzew szukał przełamania całym zespołem, zwiększył agresję i liczbę stałych fragmentów gry, lecz brakowało zimnej krwi przy wykończeniu. Zamiast odrobić straty, gospodarze pozwolili rywalom na kolejne akcje, które przesądziły o końcowym wyniku 1:3. Mecz obfitował w twarde starcia - sędzia Paweł Raczkowski nie pozwalał na nadmierne przymykanie oka, co potęgowało napięcie na boisku.
Statystyki oddają obraz spotkania - minimalna przewaga w posiadaniu piłki po naszej stronie (54% do 46%), przewaga w rzutach rożnych (5 do 2), ale w futbolu liczy się skuteczność i to goście potrafili lepiej wykorzystywać swoje szanse. Dla Widzewa to sygnał alarmowy - tworzymy wiele okazji, ale brak decydującego wykończenia oraz organizacja w defensywie w kluczowych momentach kosztują punkty.
Kontekst i co dalej Trenerzy będą mieli teraz mało czasu na korekty - runda wiosenna dopiero się zaczyna, ale nasze miejsce w tabeli wymaga natychmiastowej reakcji. Brak przejrzystych informacji o kluczowych zmianach czy kontuzjach nie pozwala na szczegółową analizę personalną, jednak z taktycznego punktu widzenia Widzew musi lepiej wykorzystywać przewagę posiadania i pracować nad wykończeniem akcji w polu karnym. Kolejne ligowe wyzwania czekają już w lutym - najbliższe spotkania to wyjazd do GKS Katowice 8 lutego 2026 godz. 16:30, mecz w Płocku z Wisłą Płock 14 lutego 2026 godz. 19:15 oraz powrót do Łodzi na starcie z Cracovią Kraków 20 lutego 2026 godz. 19:30. Jagiellonia z kolei zagra najpierw u siebie z GKS Katowice 4 lutego 2026 godz. 19:30, potem podejmie Motor Lublin 7 lutego 2026 godz. 16:30, a 14 lutego zagra w Krakowie z Cracovią 14 lutego 2026 godz. 13:45.
Dziś straciliśmy punkty, które boleśnie odczujemy w tabeli - czas na konkretne decyzje i szybką odpowiedź, bo w Ekstraklasie każdy mecz od teraz może decydować o losach sezonu.
| Widzew Łódź | Statystyka | Jagiellonia Białystok |
|---|---|---|
| 1 | Gole | 3 |
| 54% | Posiadanie | 46% |
| 3 | Strzały celne | 3 |
| 6 | Strzały niecelne | 2 |
| 16 | Strzały łącznie | 5 |
| 7 | Strzały zablokowane | 0 |
| 8 | Strzały w polu karnym | 4 |
| 8 | Strzały spoza pola | 1 |
| 5 | Rzuty rożne | 2 |
| 18 | Faule | 16 |
| 0 | Spalone | 2 |
| 5 | Żółte kartki | 3 |
| - | Czerwone kartki | - |
| 0 | Interwencje bramkarza | 2 |
| 396 | Liczba podań | 348 |
| 296 | Podania celne | 247 |
| 75% | Skuteczność podań | 71% |
Ostatnie Artykuły

Coffeehood, Instytut Kawy i inne łódzkie palarnie pod lupą

Tajna drukarnia w Łodzi otwiera lipiec warsztatami z historią, szyframi i typografią

Łódź szykuje nowy sposób na wynajem mieszkań. Radni dali zielone światło

ŁKS bez odpowiedzi w Busku-Zdroju. Dinamo Bukareszt wygrało 4:0

Psy w łódzkiej policji robią robotę, której nie widać na pierwszy rzut oka

Trzy nowe busy dla Łodzi. Zastąpią najbardziej zużyte auta w ważnej służbie

MigAppka rozkręca taryfę przystankową. MPK Łódź ma pierwsze wyniki

Darmowe parkowanie dla dawców krwi w Łodzi. Radni mają podjąć decyzję

Łódź policzyła efekty drogowych prac. Nowe jezdnie i chodniki w liczbach

W Łodzi powstanie nowy pawilon z Aldi. Stary budynek nie opłacało się ratować

ZWiK stawia na własną energię. Biogazownia ma uniezależnić oczyszczalnię

Filmowe skarby czekają w Łodzi. Dzieci wejdą w świat animacji i dźwięku

Rolnicy pod lupą nowych przepisów. W Łodzi padły ważne pytania o przyszłość wsi

Rekordowy nabór do „Krainy lodu”. W Łodzi trwa drugi etap castingu
Przydatne dane teleadresowe
- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łodzi - kontakt, godziny, rejestry
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 6 im. Hieronima Baranowskiego w Łodzi - kontakt, oferta, zapisy
- Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Łodzi - kontakt, oferta i zapisy
- Specjalistyczna Poradnia Wspierania Rozwoju i Terapii w Łodzi - kontakt, oferta, zapisy
- Urząd Regulacji Energetyki Środkowo-Zachodni Oddział Terenowy w Łodzi - kontakt, adres, godziny
- Izba Administracji Skarbowej w Łodzi - kontakt, adresy i godziny obsługi
