Akcja „Wszystkich Świętych” w Łodzi: 434 legitymowań i liczne kontrole drogowe

Mundurowi kierowali ruchem przy cmentarzach i patrolowali ulice. W kilkudniowej akcji obecni byli funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, którzy podejmowali kontrole i interwencje mające zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym groby.
Działania prowadzone były od 31 października do 3 listopada 2025 roku w ramach ogólnokrajowej akcji „Wszystkich Świętych”. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi pracowali nie tylko przy nekropoliach, lecz także na ulicach miasta, gdzie nadzorowali płynność ruchu.
Funkcjonariusze kontrolowali prędkość, trzeźwość kierujących, używanie pasów bezpieczeństwa oraz stan techniczny i wyposażenie pojazdów. Łącznie przeprowadzono 434 legitymowania i 342 badania stanu trzeźwości; w badaniach nie ujawniono kierujących będących w stanie po spożyciu alkoholu.
W toku akcji funkcjonariusze zatrzymali 67 dowodów rejestracyjnych oraz 6 praw jazdy, w tym 3 dokumenty zatrzymane za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym.
Komenda Miejska Policji w Łodzi wskazała, że celem działań było zapewnienie bezpiecznych odwiedzin na cmentarzach i bezpiecznego powrotu do domów. Komunikat w tej sprawie podpisał mł. asp. Maksymilian Jasiak.
na podstawie: Urząd Miasta w Łodzi.
Autor: krystian


