Sterlinga w Łodzi prawie gotowa do otwarcia pełnego ruchu w lipcu

Łódź już niedługo odzyska pełną funkcjonalność ulicy Sterlinga! Po miesiącach intensywnych prac remontowych, kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej mogą spodziewać się komfortowego przejazdu i nowych udogodnień. Co dokładnie zmieniło się na tej ważnej arterii miasta?
- Remont ul. Sterlinga w Łodzi zbliża się do finału
- Nowe oblicze ulicy Sterlinga w Łodzi już od połowy lipca 2025
Remont ul. Sterlinga w Łodzi zbliża się do finału
Ulica Sterlinga, położona między Pomorską a Jaracza, przechodziła gruntowną metamorfozę, która już niebawem zostanie zakończona. Modernizacja obejmowała wymianę nawierzchni jezdni wraz z podbudową, co znacząco poprawi jakość i bezpieczeństwo ruchu drogowego. Prace objęły również odnowienie chodników oraz peronów przystankowych, które teraz są bardziej przyjazne dla pieszych i osób korzystających z transportu publicznego.
Co więcej, w ramach inwestycji powstały betonowe płyty postojowe dedykowane autobusom MPK Łódź, co usprawni obsługę komunikacji miejskiej i zwiększy jej punktualność. Zmiany dotknęły także organizacji miejsc parkingowych – zostały one tak zaprojektowane, aby zwolnić chodniki z parkujących tam samochodów, dzięki czemu piesi zyskają więcej przestrzeni.
Nowe oblicze ulicy Sterlinga w Łodzi już od połowy lipca 2025
Aktualnie drogowcy kończą ostatnie prace wykończeniowe oraz porządkowe. Wśród nich znajduje się malowanie nowego oznakowania poziomego na jezdni, które ułatwi poruszanie się po ulicy wszystkim uczestnikom ruchu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pełny ruch na tym odcinku zostanie przywrócony już w połowie lipca 2025 roku.
Warto przypomnieć, że to nie pierwszy etap modernizacji ul. Sterlinga – w zeszłym roku oddano do użytku fragment pomiędzy Północną a Pomorską. Tam również wymieniono nawierzchnię i wyremontowano chodniki, a dodatkowo powstał nowy przystanek MPK Łódź, który znacznie poprawił dostępność komunikacyjną okolic parku Helenów – jednego z zielonych serc miasta.
Dzięki tym działaniom mieszkańcy Łodzi mogą liczyć na wygodniejszy i bezpieczniejszy dojazd zarówno samochodem, jak i transportem publicznym. To kolejny krok w kierunku modernizacji infrastruktury miejskiej, która podnosi komfort życia wszystkich użytkowników dróg.
Na podst. Urząd Miasta Łodzi
Ostatnie Artykuły

Cari Cari rozgrzeją Atlas Arenę przed Kings of Leon w Łodzi

Nowoczesne budynki Łodzi, które zostają w pamięci na długo

Leśne przedszkola zyskują na popularności. W Łodzi dzieci są bliżej natury

Sztuka wychodzi na Księży Młyn. Pracownie otworzą drzwi na dwa dni

Stalowy taras nad kortem. Mecze z Łodzi mają trafić do telewizji

Łódź świętuje urodziny przez trzy dni. W programie pikniki i animacje

Najlepsi maturzyści w Łodzi mogą liczyć na stypendia i akademik

Rolnicy z wybranych gospodarstw dostaną kontakt od ankieterów GUS

Rolnicza w Łodzi wchodzi w nowy etap. Asfalt ma pojawić się jeszcze w czerwcu

Stara kamienica i nowy biznes. Miejski lokal w Łodzi zmienił się w centrum szkoleń

W przedszkolach zrobiło się ciasno. Szkoły już wiedzą, ilu przyjmą pierwszaków

Kolorowe małpki pomagają przy kroplówkach i oswajają szpitalne sale

Gloria Artis dla muzyków z Łodzi. Wyróżnienia trafiły do znanych nazwisk

Ranking TOP 10 najlepszych agencji SEO w Łodzi 2026
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Łodzi - msze, kancelaria, sakramenty
- Prokuratura Rejonowa Łódź - Górna w Łodzi - kontakt i pismo
- Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi - kontakt, wydziały, sprawy prewencyjne
- Parafia św. Antoniego Padewskiego w Łodzi - kontakt, historia, odpusty
- Łódzka Kolej Aglomeracyjna - kontakt, bilety i połączenia
- Delegatura Centralna GITD w Łodzi - kontakt, godziny i dojazd
