Budowa dojazdu z Teofilowa na półmetku – asfalt w wakacje, droga gotowa w przyszłym roku
Budowa dojazdu z Teofilowa do zachodniej obwodnicy miasta zbliża się do kluczowego etapu. W nadchodzących miesiącach mieszkańcy mogą spodziewać się układania asfaltu, co oznacza, że główne prace będą realizowane w pełnym tempie. Pierwsze samochody mają szansę pojechać nową trasą już w przyszłym roku.

Znaczące postępy w budowie łącznika do zachodniej obwodnicy miasta

Trwają intensywne prace nad budową kluczowego łącznika, który połączy ul. Szczecińską z węzłem Aleksandrów. Dla mieszkańców Teofilowa, oznacza to koniec obecnych utrudnień i długich objazdów przez Aleksandrów Łódzki lub Zgierz. Obecnie postęp prac przekroczył 40%, co obejmuje zakończenie wykopów, przebudowę instalacji oraz usunięcie kolizji.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) informuje, że tempo prac jest bardzo wysokie. „Jeszcze w lipcu ruszy układanie masy asfaltowej”, podkreśla łódzki oddział GDDKiA. Wszystko wskazuje na to, że budowa idzie zgodnie z harmonogramem, co daje nadzieję na szybkie zakończenie inwestycji.

Nowa droga z czterema pasami ruchu

Łącznik, który powstaje wzdłuż drogi krajowej 72, czyli ul. Aleksandrowskiej, będzie miał docelowo aż cztery pasy ruchu. To spełnienie długoletnich postulatów mieszkańców, którzy od dawna domagali się bezpośredniego połączenia z zachodnią obwodnicą miasta. Dzięki temu, dojazd do trasy S14 z Teofilowa będzie znacznie szybszy i wygodniejszy.

Budowa nowej drogi wiąże się z wydatkiem blisko 22 milionów złotych. Jest to inwestycja, która ma przynieść korzyści nie tylko mieszkańcom Teofilowa, ale również poprawić płynność ruchu na zachodnich obrzeżach miasta.

Perspektywy na przyszłość i oczekiwanie na zakończenie prac

Choć mieszkańcy muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość, perspektywa zakończenia budowy jest coraz bliższa. Zgodnie z harmonogramem, nowa trasa ma być oddana do użytku wiosną 2025 roku. Do tego czasu, kierowcy będą musieli korzystać z obecnych tras objazdowych.

Nowy łącznik nie tylko poprawi dostępność zachodniej obwodnicy, ale również może przyczynić się do rozwoju okolicznych terenów. Szybszy dojazd do trasy S14 może zachęcić inwestorów oraz ułatwić życie mieszkańcom, którzy codziennie dojeżdżają do pracy czy szkoły.

Podsumowując, budowa łącznika między ul. Szczecińską a węzłem Aleksandrów jest jednym z kluczowych projektów infrastrukturalnych, które mają na celu poprawę komunikacji w zachodniej części miasta. Z niecierpliwością czekamy na dalsze postępy i zakończenie prac, które przyniosą ulgę kierowcom oraz mieszkańcom Teofilowa.


Wg inf z: Urząd Miasta Łodzi