28-latek zatrzymany za kradzież roweru i posiadanie narkotyków - grozi mu 5 lat więzienia

Policjanci z VIII Komisariatu w Łodzi zatrzymali 28-latka podejrzanego o kradzież roweru i posiadanie narkotyków. Dzięki skutecznej pracy śledczych udało się szybko schwytać sprawcę. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem, a za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.

Przebieg śledztwa: od kradzieży do zatrzymania

Praca nad sprawą kradzieży roweru rozpoczęła się pod koniec maja 2024 roku. Funkcjonariusze z VIII Komisariatu Policji w Łodzi zajęli się dochodzeniem w sprawie skradzionego roweru, który został pozostawiony bez nadzoru przy ulicy Kilińskiego. Dzięki intensywnemu śledztwu i dobrej znajomości środowiska przestępczego, stróże prawa szybko zidentyfikowali podejrzanego.

Zatrzymanie podejrzanego na ulicy Pabianickiej

3 lipca 2024 roku, po godzinie 19:00, policjanci zauważyli na ulicy Pabianickiej mężczyznę, którego wizerunek odpowiadał rysopisowi podejrzanego. Po krótkiej obserwacji i weryfikacji, funkcjonariusze zdecydowali się na zatrzymanie 28-latka. W trakcie przeszukania jego plecaka, odkryli słoik zawierający blisko 20 gramów narkotyków.

Kara za kradzież i posiadanie narkotyków

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży oraz posiadania środków odurzających. Za te przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, z uwagi na działanie w warunkach recydywy, sąd może orzec surowszy wymiar kary. Sprawa trafiła do sądu, który zadecyduje o dalszym losie podejrzanego.

Apel do mieszkańców: zabezpieczajcie swoje mienie

Policja apeluje do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i odpowiednie zabezpieczanie swoich jednośladów. Jak podkreśla aspirant Kamila Sowińska:

"Apelujemy do wszystkich użytkowników jednośladów, aby nie pozostawiali swojego mienia bez nadzoru oraz zabezpieczali je przed kradzieżą. Chwila nieuwagi wystarczy, aby rower znalazł się w posiadaniu złodzieja."


Wg inf z: Urząd Miasta w Łodzi