Budowa tunelu średnicowego: Zobacz postępy na stacji Łódź Śródmieście [ZDJĘCIA]

Trwa budowa strategicznej inwestycji w centrum miasta. Tunel średnicowy nie tylko usprawni komunikację między wschodnią a zachodnią częścią kraju, ale także połączy odległe osiedla miejskie. Prace nad stacją Łódź Śródmieście znajdują się w pełnym rozkwicie, a my przyglądamy się postępom na placu budowy.

Budowa stacji Łódź Śródmieście – centralny punkt inwestycji

W sercu miasta, u zbiegu ulic Zachodniej, Kościuszki i Zielonej, powstaje podziemny przystanek Łódź Śródmieście. Stacja ta będzie miała trzy kondygnacje, na których znajdą się perony, lokale handlowo-usługowe oraz pomieszczenia techniczne. To właśnie tutaj mieszkańcy będą mogli wygodnie przesiąść się z pociągu do komunikacji miejskiej, co znacząco usprawni codzienne podróże.

Technologiczne wyzwania – budowa ścian szczelinowych

Aktualnie inżynierowie przy pomocy specjalistycznych urządzeń i dźwigów budują ściany szczelinowe obiektu. Te prace są wyjątkowo skomplikowane, gdyż prowadzone są pod jednym z głównych skrzyżowań w mieście. Mimo to, wykonawca zadbał o to, by tramwaje mogły kursować na linii północ-południe bez większych zakłóceń. W tym celu zbudowano tymczasowe torowisko, które w miarę postępu prac będzie przenoszone kilkukrotnie.

Korzyści dla mieszkańców – szybkie przesiadki i wygodne połączenia

Tunel średnicowy przejdzie pod skrzyżowaniem po skosie, co pozwoli na szybkie i wygodne przesiadki między różnymi środkami transportu. Wyjścia z przystanku zostaną umieszczone po obu stronach skrzyżowania, co ułatwi mieszkańcom dotarcie do kluczowych punktów w centrum miasta. Dodatkowo, wyjście od strony Piotrkowskiej umożliwi szybki dostęp do jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic w mieście, co z pewnością będzie dużym udogodnieniem dla pasażerów.

Inwestycja w tunel średnicowy jest nie tylko krokiem ku nowoczesnej infrastrukturze, ale także odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, którzy każdego dnia korzystają z komunikacji miejskiej. Prace są zaawansowane, a ich efekty będą miały długofalowe korzyści dla całego miasta.


Na podst. Urząd Miasta Łodzi