Plusy i minusy grawera laserowego na kubkach

Specjaliści od marketingu są zgodni: przeminęły czasy tanich gadżetów niskiej jakości produkowanych na masową skalę i wręczanych garściami gościom stoisk targowych czy kontrahentom. Współczesny przedsiębiorca to osoba świadoma, zorientowana na jakość – i tego samego oczekuje od swoich partnerów. Jeśli więc naprawdę zależy ci na zbudowaniu i utrzymaniu dobrych stosunków biznesowych, zaopatrz się w unikatowe gadżety wysokiej jakości, pozwalające na wypracowanie pozytywnego wizerunku firmy. Niekoniecznie musisz przy tym przepłacać – idealnym wyjściem jest wybór eleganckiego i niedrogiego upominku – np. grawerowanego kubka. Jakie są plusy i minusy tej technologii i czy warto w nią inwestować?

Technologia grawera laserowego – na czym polega?

Laser grawerujący to kolejna z technologii, które jeszcze w ubiegłym wieku stanowiły kosztowną innowację, a obecnie są w użyciu masowym, ułatwiając profesjonalne prowadzenie firmy. Urządzenie przypomina nieco kserokopiarkę i instaluje się je na komputerze podobnie jak drukarkę. Za pomocą specjalnego oprogramowania tworzy się wzór, który ma być naniesiony na jakiś przedmiot. Ustawiając liczne parametry, takie jak prędkość pracy lasera, głębokość grawera czy rozdzielczość obrazu, przygotowuje się urządzenie do pracy.

Czas grawerowania zależy od stopnia skomplikowania obrazu oraz od wielkości pola roboczego. Dzięki zdolności pracy wiązki laserowej na nierównych powierzchniach, dopuszczalna jest łagodna krzywizna grawerowanego obiektu – to dlatego istnieje możliwość wykonania wzoru na kubkach, szklankach czy kuflach.

Zalety grawera laserowego

Upowszechnienie się technologii grawerowania laserowego to ogromny plus dla branży marketingowej, umożliwia bowiem tworzenie oryginalnych, estetycznych i niedrogich gadżetów reklamowych o bardzo wysokiej jakości.

Najważniejszą zaletą grawera laserowego jest jego precyzja. Z jego pomocą możliwe jest wykonanie bardzo drobnych, misternych wzorów i oddanie ich w najdrobniejszym szczególe. Jeśli zatem logotyp twojej firmy jest skomplikowany i wymaga dużej staranności w odwzorowaniu, zdecydowanie grawer laserowy jest technologią idealną do stworzenia upominków dla twoich kontrahentów.

Równie istotna jest trwałość tak wykonanego wzoru. Grawerowi niestraszne zabrudzenia czy mycie w zmywarce – w przeciwieństwie do niektórych rodzajów nadruku, grawera nie sposób zetrzeć, a zatem będzie on równie widoczny po wielu latach użytkowania, jak w momencie wyprodukowania gadżetu.

Nie bez znaczenia jest również kwestia finansowa – wbrew pozorom, grawerowanie laserowe należy do tańszych technik zdobienia gadżetów. Dodatkowo możliwe jest jego zastosowanie także w przypadku niskich nakładów – a zatem jest to świetne rozwiązanie, jeśli chcesz efektownie się zareklamować i nie wydać przy tym zbyt wiele.

Wady grawera laserowego

Jak większość technologii, także i grawer laserowy, pośród licznych zalet, posiada również wady – a w zasadzie jedną. Dotyczy ona przedmiotu, na którym grawer może zostać wykonany. Nie można stosować go na każdej powierzchni i jest on jednokolorowy.

Producenci gadżetów reklamowych wzięli jednak pod uwagę te ograniczenia i w swojej ofercie zaproponowali mnóstwo przedmiotów przystosowanych właśnie pod grawerowanie laserowe. Należą do nich m.in. kubki wykonane z dowolnego materiału, posiadające ozdobną metalową taśmę, na której można wykonać grawer.

Grawer laserowy – czy warto?

Spośród dostępnych metod identyfikacji graficznej, grawer laserowy należy do najbardziej eleganckich i estetycznych. Jego długa żywotność, niewielka cena i wysoka precyzja sprawiają, że zdecydowanie warto rozważyć taką właśnie metodę zdobienia gadżetów reklamowych.

O możliwościach i ograniczeniach technologii grawerowania laserowego przeczytaj na stronie eksperta – polskiego producenta ceramiki reklamowej. Zapoznaj się również z innymi technologiami i wybierz idealny gadżet dla swojej firmy.

Jeszcze do niedawna grawerowaniem laserowym zajmowały się tylko wyspecjalizowane przedsiębiorstwa. Na realizację trzeba było długo czekać i była ona dość kosztowna. Obecnie technologia bardzo się rozwinęła, dzięki czemu ten ciekawy, estetyczny i efektowny sposób zdobienia jest łatwo dostępny i znacznie tańszy, bez żadnego uszczerbku na jakości. Z pewnością warto wybrać właśnie grawer laserowy, jeśli chcesz pokazać się swoim kontrahentom jako profesjonalista dbający o najdrobniejsze detale.