Odwiedź to miejsce jesienią, a nie pożałujesz!

Za oknem szaro i ponura, ziąb sprawia, że ciężko wyjść na zewnątrz bez czterech ciepłych warstw. Kusi jesienny wyjazd w cieplejsze miejsce, aby odpocząć nieco od burych krajobrazów i zaczerpnąć nieco słońca, poznać inną kulturę i zresetować się przed męczącą zimą. Nasza propozycja na krótki wypad za granicę? Prześliczny Madryt!

Za oknem szaro i ponura, ziąb sprawia, że ciężko wyjść na zewnątrz bez czterech ciepłych warstw, a coraz krótsze dni jedynie dokładają się do przygnębiającej atmosfery. Polska jesień potrafi być zarówno piękna i nastrajająca do życia, jak i brzydka i męcząca. Nic więc dziwnego, że wiele osób kusi jesienny wyjazd w cieplejsze miejsce, aby odpocząć nieco od burych krajobrazów i zaczerpnąć nieco słońca, poznać inną kulturę i zresetować się przed męczącą zimą. Nasza propozycja na krótki wypad za granicę? Prześliczny Madryt!

Dlaczego Madryt?

Stolica Hiszpanii to jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów z całego świata miejsce. I nie bez powodu – to niezwykle kolorowe, żywe, interesujące miasto z bogatą historią. Największe miasto Półwyspu Iberyjskiego pełne jest interesujących i przepięknych miejsc oraz otwartych i przyjaznych mieszkańców. Ci, których interesuje nauka hiszpańskiego znajdą tu więc mnóstwo towarzyszy do rozmowy i szlifowania swoich umiejętności. To ponadto doskonale skomunikowane miasto – sam przelot z Polski do Madrytu trwa jedynie trzy godziny, dzięki czemu możemy polecieć tam choćby na weekendowy city break, a sam Madryt oferuje niezwykle przystępną możliwość dojazdu pociągiem lub autobusem do dowolnej części Hiszpanii. Bardzo łatwe jest też poruszanie się po samym mieście – rozbudowany system metra pozwala w krótką chwilę dostać się z jednego miejsca do drugiego za niewielką cenę. A co warto w Madrycie zobaczyć? Lista jest naprawdę bardzo długa. Z pewnością każdy odwiedzający to malownicze miasto po raz pierwszy powinien odwiedzić gigantyczny, przepiękny park Retiro. Zajmujący powierzchnię aż 120 hektarów park to miejsce spotkań, relaksu i przede wszystkim – podziwiania przepięknej, kolorowej natury. Oprócz tego zobaczyć można tam stojący nad wielkim stawem monumentalny pomnik Alfonsa XII, a naprzeciw niego stoi Pałac Kryształowy, kolejny obowiązkowy punkt na liście każdego miłośnika pięknej architektury. Będąc w temacie piękna: muzeum Prado to gratka dla każdego entuzjasty sztuki. Przez wielu uważane za jedno z najlepszych na świecie muzeum nie sposób obejrzeć całe w jeden dzień: na kolejnych piętrach znajdują się zapierające dech w piersiach dzieła legendarnych malarzy, między innymi Francesco Goyi i Diego Velazqueza. Oprócz obrazów zobaczyć można tam mistrzowsko wykonane rzeźby i instalacje. Każdy, kto kocha obcować ze sztuką poczuje się w Prado jak w swoim drugim domu, którego za żadne skarby świata nie chce opuszczać. Nie można też zapomnieć o fanach piłki nożnej, którzy z pewnością radośnie odwiedzą stadion Santiago Bernabeu, macierzysty obiekt drużyny Real Madryt, w którym znajduje się również muzeum. 

A dlaczego jesienią?

Madryt słynie z wysokich temperatur – latem sięgają nawet 40 stopni Celsjusza, przez co nie sposób zwiedzać miasto w godzinach południowych i popołudniowych. Odwiedzając stolicę Hiszpanii jesienią przygotować się należy na temperaturę oscylującą wokół 20 stopni – perfekcyjne i komfortowe warunki to spacerowania bo tym przecudnym mieście. Ponadto wybierając termin poza sezonem turystycznym otwieramy się na bardziej autentyczne doświadczenie miasta i jego kultury, bez turystów wypełniających każdy zakątek. Cena takiego wyjazdu w okresie jesienno-zimowym również będzie bardziej przystępna. Widok przykrytego dywanem kolorowych liści parku Retiro bądź smak ciepłej paelli gwarantuje rozbudzenie w każdym miłości do jesiennego Madrytu!