14 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (14)

Do picia kawa i kremowe piwo

Wystrój lokalu nawiązuje do motywów pojawiających się w powieściach J.K. Rowling. Poszczególne ozdoby wykonano ręcznie. Na ścianach widać m.in. Hogwart oraz malowidło przypominające drzewo genealogiczne rodziny Blacków. Znajdują się na nim twarze osób, które pomagały w tworzeniu kawiarni. Oprócz tego goście zobaczą dementora, sowę Hedwigę oraz zwierciadło Ain Eingarp. 

Mimo że w Polsce istnieją już podobne lokale, np. Dziórawy Kocioł w Krakowie (błąd ortograficzny w nazwie jest zamierzony), kawiarnia Espresso Patronum jest zupełnie inna. Nie ma klimatu zamkowego, a w jej menu pojawią się słodkości, np. monoporcje różnych ciast i ciastek, muffiny, a także wytrawne gofry. Do picia można zamówić m.in. kawę, herbatę, kremowe piwo, koktajle niskoalkoholowe i bezalkoholowe, wino oraz aperitif. W Espresso Patronum łodzianie kupią również gadżety, np. koszulki, plakaty, piny czy różdżki.

POLECAMY

Remont Przybyszewskiego coraz bliżej. Od Śmigłego-Rydza do Grabowej - fot. Wojciech Jastrzębski
Remont Przybyszewskiego coraz bliżej. Od Śmigłego-Rydza do Grabowej
Co robić w weekend w Łodzi? Light Move Festival, Festiwal Komiksu i Gier oraz wiele innych [PRZEWODNIK] - ŁÓDŹ.PL
Co robić w weekend w Łodzi? Light Move Festival, Festiwal Komiksu i Gier oraz wiele innych [PRZEWODNIK]

Kawiarnia dla wszystkich

Miłośnicy świata czarodziejów należą do różnych grup wiekowych. Lokal powstaje dla tych, którzy wychowali się na filmach i książkach o Harrym, ale nikt nie będzie tu wykluczany. W kawiarni znajduje się odrębna sala, którą można wynająć na imprezy. W przyszłości w Espresso Patronum będą zorganizowane różnorakie warsztaty, np. z tworzenia różdżek. 

Datę otwarcia kawiarni poznamy już w najbliższym czasie. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, łodzianie przyjdą tu jeszcze we wrześniu. W połowie października odbywa się Festiwal Kamera Akcja. Wydarzenie to będzie miało swoje after party właśnie w Espresso Patronum.