Najlepsze zioła na odchudzanie

Szybkie tempo życia, stresujące sytuacje w domu, pracy, czy nawet szkole mogą zszargać nerwy i doprowadzić do nieprzyjemnych dolegliwości. Na szczęście istnieje wiele ziół, które pomagają wyciszyć emocje i poprawić samopoczucie. To naturalne sposoby na stres, które nie otumaniają i nie uzależniają, a więc można je bez obaw stosować nawet przez dłuższy czas i u dzieci w wieku szkolnym. Sklep zielarski online https://www.izielnik.pl/naturalne-suplementy-diety-na-odchudzanie umożliwia wygodne zamówienie ziół bez wychodzenia z domu. Jakie zioła na stres warto stosować?

Melisa

Melisa to najbardziej znane zioło na stres i na odchudzanie. Jej dobroczynny wpływ znany jest od wieków i chętnie wykorzystywany w radzeniu sobie w stresujących momentach. Poza działaniem uspokajającym, melisa dobrze wpływa również na funkcjonowanie układu pokarmowego, pomagając poradzić sobie z niestrawnościami. Warto ją stosować także przy problemach z bezsennością Najlepiej pić napar z melisy rano i wieczorem, aby wyciszyć nerwy i lepiej radzić sobie w trudnych sytuacjach. Można też wykorzystywać olejek eteryczny z melisy, który przyniesie równie dobre efekty.

Lawenda

Olejki eteryczne zawarte w lawendzie mają silne działanie relaksujące i wyciszające. Wystarczy dodać kilka kropli do wieczornej kąpieli lub do nawilżacza powietrza, aby zadziałała kojąca moc tej wspaniałej rośliny. Lawendy można używać na co dzień, zwłaszcza że jej zapach jest bardzo przyjemny. Wpływa kojąco na nerwy, ułatwia zasypianie i sprzyja pełnemu relaksowi.

Kozłek lekarski

Kozłek lekarski, nazywany popularnie walerianą znany jest ze swych właściwości uspokajających, a wyciągi z waleriany są często stosowane w ziołowych preparatach uspokajających. Co ważne nie ma on działania uzależniającego i jest łagodny, dzięki czemu koi nerwy, ale nie otumania. Szczególnie polecany w stanach niepokój nerwowych, przewlekłego stresu, bezsenności, menopauzy, przemęczeniu i zespole napięcia przedmiesiączkowego.

Rumianek

Rumianek jest szczególnie polecany u małych dzieci, gdyż może być stosowany nawet u dzieci poniżej 1 roku życia. Napar z rumianku warto podawać podczas kolek, ząbkowania i innych sytuacji wywołujących nadmierne pobudzenie nerwowe. Z powodzeniem mogą go również stosować dorośli podczas stresujących sytuacji, nadmiernego napięcia nerwowego i łagodnych stanów niepokoju. Poza działaniem uspokajającym rumianek pozytywnie wpływa również na działanie układu nerwowego, funkcjonowanie wątroby, a także przeciwdziała powstawaniu wielu chorób takich jak nowotwory, udar mózgu, czy choroby serca.

Gdzie kupować zioła?

Zioła mają mnóstwo pozytywnych właściwości, które dobrze wpływają na stan zdrowia i pomagają poradzić sobie z różnymi chorobami i dolegliwościami. Jednak, aby tak było muszą być odpowiednio zbierane, przetwarzane i przechowywane, dlatego tak ważne jest, aby kupować je tylko ze sprawdzonego źródła. Sklep zielarski online to ogromna wygoda i pewność, że kupowane zioła są najwyższej jakości, dzięki czemu ich działanie będzie naprawdę efektowne.