Wilgotność – kluczowy parametr przy aplikacji rzęs

Wpływ na jakość stylizacji rzęs mają przede wszystkim umiejętności stylistyki, odpowiednio dobrane produkty, ale i warunki panujące w gabinecie.

Dlaczego wilgotność ma tak duże znaczenie?

Kleje do rzęs 1 do 1 a także pozostałe tego typu produkty w informacjach od producenta mają najczęściej informację, że sprawdzają się w zakresie wilgotności 45 – 55%. Towarzyszy temu z reguły także informacja, że zalecana temperatura przy pracy w gabinecie to 19 – 21 stopni Celsjusza. Dlaczego? Ponieważ temperatura ma wpływ na poziom wilgotności, a ta z kolei w bezpośrednio sposób przekłada się na polimeryzację kleju. Problematyczna jest zarówno sytuacja gdy wilgotność ta jest zbyt niska, jak i zbyt wysoka.

Wysoka i niska wilgotność – problemy i rozwiązania

Zbyt niska wilgotność panująca w gabinecie uniemożliwia polimeryzację kleju. W efekcie komfort pracy z klejem jest znacznie gorszy, a sztuczne rzęsy ślizgają się po naturalnych. Nie przekłada się to może w prostej linii na trwałość efektu, ale na sam czas trwania zabiegu i twoje zmęczenie w trakcie jego wykonywania. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest podniesienie poziomu wilgotności w pomieszczeniu z pomocą nawilżacza powietrza. To przy okazji sprawi, że w gabinecie będzie się unosić mniej oparów, a to z kolei wpłynie na komfort klientki. Jeśli wilgotność jest wysoka, polimeryzacja z kolei będzie postępować zbyt szybko. To zaś sprawi, że trwałość aplikacji będzie bardzo niska i klientki będą musiały wrócić na uzupełnienie po bardzo krótkim czasie. W takim przypadku najlepiej jest skorzystać z osuszacza powietrza, można także spróbować podnieść temperaturę w pomieszczeniu.