Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Urządzamy nowe mieszkanie - styl nowoczesny

Urządzając swoje nowe mieszkanie lub też remontując swoje stare miejsce zamieszkania, nierzadko spotykamy się z lawiną nowych trendów obecnych w aranżacji wnętrz czy też wieloma nowymi dodatkami, o których wszyscy mówią, że warto je mieć w swoim mieszkaniu. Dobierając wszystkie meble i dekoracje, warto pamiętać, że nasze mieszkanie to miejsce, w którym powinniśmy się czuć dobrze. Możemy wykorzystać jakiś z góry ustalony styl urządzania wnętrz lub wyposażyć je po swojemu, dokładnie tak, jak nam się podoba. Jeśli jednak sami nie mamy pomysłu na urządzenia mieszkania lub po prostu nie czujemy się w tym dość dobrze, zdecydowanie warto skorzystać z pomocy profesjonalisty. Architekt wnętrz może się w tej sytuacji okazać osobą bardzo pomocną, która z całą pewnością udzieli nam profesjonalnej rady i posłuży swoim doświadczeniem. Dzięki profesjonalnej pomocy nasze wnętrza będą nie tylko dobrze wyglądały ale również będą funkcjonalne.

Styl nowoczesny, czyli jaki

Styl nowoczesny często mylony jest ze stylem współczesnym, tymczasem styl nowoczesny jest pochodną modernizmu sięgającego do XX wieku. Minimalizm jest główną regułą stylu.

Duże, przestronne i jasne pomieszczenia, wielkie okna, szklane balustrady, drewno i wszechobecna elektronika to również cechy charakterystyczne tego stylu wnętrz. To z tymi elementami właśnie kojarzy nam się zwykle styl nowoczesny. Nic w tym dziwnego, w końcu rzeczywiście te elementy występują bardzo często w mieszkaniach urządzonych w tym stylu. Urządzanie wnętrz w stylu nowoczesnym absolutnie nie jest rzeczą trudną, dodatkowo takie wnętrza zwykle bywają niezwykle funkcjonalne, a więc mamy już połączenie ładnego wyglądu z praktycznym jego wykorzystaniem. Meble używane w tym stylu pełnią również funkcję dekoracyjną. Często spotykane są meble wpuszczone w ścianę, pozwalające to na ukrycie koniecznych drobiazgów przed oczami domowników. Architekci przykładają dużą wagę do jakości używanych elementów. Podstawowe kolory stylu nowoczesnego to biel, szarość, brąz oraz beż. Dodatki do stylu nowoczesnego mogą pojawić się w mocniejszych kolorach, aby nadać wnętrzu charakteru. Tutaj jednak również powinniśmy się zdecydować na jeden lub dwa kolory.

Z tymi ostatnimi nie powinniśmy jednak przesadzać, nowoczesny styl powstał w ofensywie do rozbudowanej ornamentyki XIX wieku.

Ciekawym dopełnieniem, dającym niezwykły efekt jest lustro 3D, które ostatnimi czasy zyskuje na swojej popularności.

Nowoczesne wnętrza przez swoją surowość potrafią odstraszyć osoby kochające przepych i połysk – dedykowane są głównie do osób ceniących sobie minimalizm w życiu codziennym.

Sprawdź ofertę nowych mieszkań w województwie łódzkim