Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Wirtualne biuro. Czy to opłacalna inwestycja?

Założenie nowego przedsiębiorstwa łączy się z wyborem siedziby. To adres, pod którym firma będzie zarejestrowana. Wiele osób wybiera pójście po linii najmniejszego oporu i podaje jako siedzibę prywatny dom. Z wielu względów jest to mało opłacalne, m.in. ze względów wizerunkowych. Z tego względu dobrym wyjściem jest zainteresowanie się usługą wirtualnego biura, która od samego początku ułatwi funkcjonowanie działalności gospodarczej.

Korzyści

Wykupienie usługi prowadzi do zredukowania kosztów obsługi biura, przy jednoczesnym usprawnieniu jego funkcjonowania. Obecnie coraz więcej osób pracuje w trybie zdalnym lub często podróżuje. Wtedy wynajęcie lokalu staje się nieopłacalne i wiąże się z zatrudnieniem osoby, która pracowałaby w tym miejscu. Co ważne, biuro wirtualne w Warszawie nie tylko udostępnia prestiżowy adres. Rozszerzona usługa może zawierać pomoc księgową lub doradztwo finansowe.

Warto wspomnieć o korzyściach wynikających z lokalizacji. Potencjalni kontrahenci będą przychylniej patrzeć na przedsiębiorstwo, które ma swoją siedzibę w nowoczesnym budynku w centrum miasta. Również potencjalne kontrole będą odbywać się w tym miejscu a nie w żadnej strefie prywatnej. Ciężko sobie wyobrazić spotkanie biznesowe w środku remontu.

Pracownicy wirtualnego biura pomagają także w obsłudze spotkań. Są oni zobowiązani do przygotowania niezbędnych dokumentów oraz przyjęcia gości.

Funkcjonowanie

Podstawowa usługa obejmuje udostępnienie adresu, który będzie umieszczany nie tylko w urzędach, ale także na wizytówkach i innych materiałach reklamowych. Właśnie tam będzie kierowana korespondencja. Osoby, zatrudnione w wirtualnym biurze będą natychmiast powiadamiać przedsiębiorcę o dostarczonych przesyłkach. To szczególnie ważne w przypadku otrzymywania listów urzędowych, gdzie czas na odpowiedź jest ograniczony. List, który zostanie otworzony przez osobę trzecią zostanie zeskanowany i wysłany do przedsiębiorcy, który nie musi osobiście odbierać korespondencji.

Koszty

Jak na ilość zalet, płynących z wykupienia usługi, jej cena jest bardzo korzystna. Mówi się, że miesięczny koszt wirtualnego adresu w reprezentacyjnym miejscu wynosi około 200 złotych. Często można spotkać się z promocjami dla nowych klientów, które polegają albo na obniżce ceny albo na możliwości wykupienia dodatkowych usług za niewielką kwotę.

Przeznaczenie

Oczywiście, z usługi wirtualnego biura może skorzystać każde przedsiębiorstwo, ponieważ łatwo zyskać na zmianie adresu. Posiłkują się nim szczególnie często freelancerzy, start-upy i firmy, którymi zarządzenie odbywa się w trybie zdalnym. Korzystają z niego przedsiębiorstwa, zakładające placówkę w innym mieście lub kraju. Zainteresowane powinni być także osoby, które prowadzą własną firmę "po godzinach".

Ciekawym wyjściem jest zmiana adresu ze względu możliwość pozyskania dotacji. Jednak wiąże się to z wprowadzeniem zmian w urzędach oraz poinformowaniem kontrahentów, którzy będą zmuszeni do zmiany danych podczas wypisywania faktur lub przesyłania dokumentów.