Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Czy warto zainwestować w mieszkanie nad jeziorem?

Akcje to dla wielu inwestorów wciąż zbyt duże ryzyko, lokaty bankowe są dziś obiektem drwin, a co ważniejsze – straty kapitału. Stąd dużą popularnością w ostatnich miesiącach cieszą się mieszkania na wynajem. Jednak zwłaszcza w dobie tak dużej konkurencji warto poszukać na rynku niszy, na przykład oferując apartamenty w miejscach atrakcyjnych turystycznie między innymi w pobliżu akwenów wodnych. Czy warto inwestować w mieszkanie nad jeziorem? Sprawdzamy.

Rośnie zainteresowanie wakacjami w Polsce

W związku z niepewną sytuacją ostatnich miesięcy nawet 9 na 10 Polaków planujących urlop spędza go w kraju. Jako że urlopy zwykle przypadają na okres letni, nie może dziwić, że największą popularnością cieszą się miejscowości nadbałtyckie. Popularne są też Mazury i inne regiony atrakcyjne turystycznie, gdzie możemy wypoczywać w pobliżu zbiorników wodnych.

Wraz z trendem rośnie zainteresowanie inwestorów, którzy coraz przychylniejszym okiem spoglądają na apartamenty inwestycyjne położone w okolicach miejsc atrakcyjnych turystycznie. Wydaje się, że to inwestycja możliwie najmniej ryzykowna. Zwłaszcza, że nabycie domku w celach inwestycyjnych nad jeziorem służy nie tylko celom zarobkowym, ale też zaspokajaniu własnych potrzeb wypoczynkowych (tzw. holiday home).

Intratna inwestycja z wysoką stopą zwrotu

Zyski z najmu krótkoterminowego apartamentów inwestycyjnych w prestiżowych lokalizacjach mogą zbliżyć się nawet do 10%. Jeśli oddamy do użytku najemców apartament wykończony w wysokim standardzie, w sezonie wakacyjnym możemy bowiem liczyć przynajmniej na 80% obłożenie. Wynajem krótkoterminowy takich nieruchomości w sezonie wakacyjnym jest jednym z hitów inwestycyjnych, ale takie miejsca są chętnie odwiedzane przez turystów również poza sezonem.

Pamiętajmy też o prognozach branżowych specjalistów. Większość z nich nie ma wątpliwości, że takie nieruchomości będą w kolejnych latach zyskiwać na wartości. Zwłaszcza położone w ustronnych miejscach, dobrze skomunikowane, z zapleczem kulturalno-rozrywkowym w okolicy kilkunastu-kilkudziesięciu kilometrów. Popyt na mieszkania nad jeziorem jest dziś ogromny. Możemy nawet mówić o prawdziwym boomie na takie nieruchomości zwłaszcza, jeśli znajdują się one w popularnych miejscowościach wypoczynkowych, jak Olecko, Augustów, Ostróda.

Nieruchomości są dziś jedną z bezpieczniejszych form inwestycji. Nie znajdziemy więc wielu argumentów przeciw nabywaniu mieszkań i domów na wynajem krótkoterminowy w atrakcyjnych lokalizacjach, zwłaszcza nad morzem czy jeziorem. Tym bardziej, że taki apartament będzie nie tylko źródłem dochodu pasywnego, ale wielokrotnie również miejscem naszego wypoczynku, z dala od zgiełku, harmidru i pogoni za pieniądzem, jakie znamy na co dzień.

Materiał powstał we współpracy z portalem RynekPierwotny.pl