Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Pleśń oraz grzyby to powszechny problem występujący w starym budownictwie. Wbrew pozorom, to poważne zagrożenie, które ma niekorzystny wpływ na zdrowie domowników. Warto zatem jak najszybciej skorzystać z pomocy specjalistów. Fachowe usuwanie pleśni oraz grzybów to złożony proces składający się z kilku faz. Dzięki podjętym działaniom pozbędziesz się nieproszonych gości, a jednocześnie, zyskasz długotrwałą ochronę przed ich nawrotem.

Pleśń i grzyby to poważne zagrożenie

Długotrwałe przebywanie w miejscach dotkniętych grzybem oraz pleśnią ma niekorzystny wpływ na układ oddechowy. Powszechnymi objawami jest ciągły kaszel, podrażnienie oczu, uczucie ciągłego zmęczenia i brak koncentracji, mdłości. Ponadto, szkodliwe drobnoustroje obniżają odporność oraz zwiększają ryzyko poważnych chorób. Dlatego też, profesjonalne usuwanie przykrych zapachów pleśni i grzybów jest konieczne, jeśli zależy nam na wysokim poziomie zdrowia domowników.

Dlaczego pleśń zaatakowała nasze mieszkanie?

Głównym winowajcą jest oczywiście nadmierna wilgoć, która sprzyja rozwojowi drobnoustrojów. Dlatego też, pierwszym krokiem ukierunkowanym na uzyskanie długotrwałych efektów, jest wyeliminowanie źródła wilgoci. Nie jest to proste zadanie, biorąc pod uwagę liczne przyczyny.

Doświadczona ekipa dysponuje jednak zaawansowanym sprzętem, który pozwala przeprowadzić fachowy pomiar i szybko namierzyć potencjalne źródła problemu. Nieszczelność sieci kanalizacyjnej, niesprawna wentylacja, nieprawidłowe ocieplenie ścian. To najczęstsze przyczyny, które są odpowiedzialne za długotrwały problem wilgoci.

Konieczne jest oczywiście usunięcie usterki. Najczęściej wystarczy wyeliminowanie nieszczelności oraz poprawa wentylacji. W skrajnych wypadkach konieczny może być jednak poważny remont. Optymalne działania są oczywiście konsultowane z klientem.

Osuszanie mieszkania oraz usuwanie pleśni i grzybów

Gdy udało się już przyczynę wilgoci, można przejść do kolejnych działań. Z pomocą nowoczesnych osuszaczy, ekipa skutecznie pozbywa się wilgoci z najtrudniej dostępnych miejsc. W ten sposób można zapobiec ewentualnym nawrotom problemu w przyszłości. Ostatnim krokiem jest odgrzybianie oraz ozonowanie. Cały proces zajmuje kilka godzin i odbywa się pod nieobecność domowników. Ozon jest bowiem wyjątkowo drażniący. Po zakończonym procesie należy dokładnie wywietrzyć mieszkanie, aby pozbyć się charakterystycznego zapachu ozonu.

Fachowcy sporządzą szczegółową dokumentację stanowiącą gwarancję przeprowadzonych prac. Zostaniesz również poinstruowany co do prewencyjnych działań, które w przyszłości pozwolą Ci samodzielnie ochronić dom przed wystąpieniem grzybów oraz pleśni.

Ile kosztuje specjalistyczna usługa usuwania pleśni?

Jest to kwestia indywidualna i zależy od wielu czynników. Powierzchnia mieszkania, przyczyna wilgoci, wykorzystane metody diagnostyczne oraz naprawcze. Musimy jednak pamiętać, że usuwanie pleśni i grzybów jest bardzo ważne i pozwala zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców. Dlatego też, w sytuacji, gdy nasze mieszkanie jest narażone na wilgoć, powinniśmy co jakiś czas korzystać z pomocy fachowców, którzy profilaktycznie sprawdzą poziom wilgoci oraz ewentualne przyczyny.

Na czym polega specjalistyczne usuwanie pleśni oraz grzybów?