Na al. Rydza-Śmigłego stoi już pierwszy wiadukt -  mat. UMŁ
Na al. Rydza-Śmigłego stoi już pierwszy wiadukt , mat. UMŁ

Wybudujemy:

  • nowe wiadukty
  • bezpieczne przejścia do przystanków
  • wspólne przystanki autobusowo-tramwajowe
  • nowe chodniki, torowiska i jezdnie

- Budowa wiaduktu to najtrudniejszy i najważniejszy etap prac. Roboty wyraźnie przyspieszyły. Wykonawca jeszcze w tym roku powinien przejść na drugą jezdnię al. Śmigłego-Rydza - mówi Katarzyna Mikołajec, zastępca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich.

- Wiadukt gotowy jest już w ponad 80 procentach. Usuwamy teraz prowadzące do niego stare skarpy. W ich miejscu powstaną fundamenty pod mury oporowe. Przy skrzyżowaniu z Milionową przebudowywane są energetyka i teletechnika - mówi Rafał Szala, kierownik budowy. 

Po zakończeniu prac tramwaje będą jeździły na poziomie zero. Między wyniesionymi jezdniami dla aut powstanie przystanek tramwajowo-autobusowy, do którego piesi będą mieli bezpieczne dojście. Znikną również schody, które były dużym utrudnieniem szczególnie dla osób starszych i rodziców z wózkami dziecięcymi. Wraz z wiaduktami przebudowana zostanie al. Śmigłego-Rydza na odcinku od Piłsudskiego do Przybyszewskiego. Powstanie wspólny pas dla autobusów i tramwajów. Przebudowa al. Śmigłego-Rydza to część dużego projektu Tramwaj dla Łodzi, w ramach którego wyremontujemy 11 km torowisk, jezdni i chodników, wybudujemy dwa kilometry nowych odcinków torów oraz kupimy 30 nowych tramwajów.