45 dni do Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run 2019 -  fot. z arch. UMŁ
45 dni do Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run 2019 , fot. z arch. UMŁ

- Ten bieg wpisał się już w majowy kalendarz. To, że jest wyjątkowy, nie jest żadną tajemnicą. Zapraszam zatem wszystkich na 25 maja. Łódź bardzo się zmieniła, więc przy okazji można się pochwalić naprawdę ciekawymi miejscami - powiedział wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela, który przy okazji podziękował organizatorom biegu za miniony weekend z DOZ Maraton Łódź.

Przed rokiem na starcie głównej rywalizacji na 10 kilometrów, czyli w Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run stanęło prawie 5000 zawodników. Teraz, na 45 dni przed imprezą już zapisało się 4500 biegaczy. Uczestnicy rywalizacji w tym roku oczywiście pobiegną ulicą Piotrkowską, ale trasa będzie się różniła od tych z lat ubiegłych. Tym razem biegacze pobiegną nie tylko na północ, ale i na południe.

- Niezmienne jest to, że pobiegniemy ulicą Piotrkowską. Ale dzięki nowej trasie będziemy mogli przebiec m.in. przy Białej Fabryce czy archikatedrze - powiedział dyrektor sportowy biegu Jacek Chmiel.

Podobnie jak w poprzednich latach, impreza zostanie podzielona na dwie części. Bieg główny na dystansie 10 kilometrów odbędzie się 25 maja, a na 19 maja zaplanowano Mini Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Rywalizacja dla najmłodszych uczestników rozpocznie się i zakończy na Piotrkowskiej przy pasażu Schillera. Rywalizacja tradycyjnie toczyć się będzie w różnych kategoriach wiekowych. W najmłodszej będą mogły wystartować dzieci w wieku trzech lat, które będą miały do pokonania 200 m. Najstarsi będą rywalizowali na trasie mającej ponad 1 km. Zapisy do Mini Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run rozpoczęły się na początku marca, a za udział w imprezie trzeba będzie zapłacić 10 zł. Do tej pory zapisano już 800 dzieci z 1500 dostępnych pakietów startowych. Cały dochód z wpisowego zostanie przekazany jednej z łódzkich fundacji. W ubiegłym roku organizatorzy przekazali 11 tys. zł Fundacji Gajusz.

Szczegółowe informacje o biegu można znaleźć na stronie biegpiotrkowska.pl