Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Rozpoczynamy kolejny etap przebudowy ul. Rokicińskiej - fot. z arch. UMŁ
Rozpoczynamy kolejny etap przebudowy ul. Rokicińskiej , fot. z arch. UMŁ

Skrzyżowanie z ul. Gajcego będzie przejezdne na wprost. Na zamkniętych odcinkach możliwe będą dojazdy docelowe w jednym kierunku. Na odcinku od Malowniczej do Gajcego ruch będzie jednokierunkowy w stronę Andrzejowa, a na odcinku od Gajcego do Wieńcowej pojedziemy w jedną stronę w kierunku centrum.

Objazd zamkniętych odcinków poprowadzony będzie ulicami: Wieńcową, Feliksińską, Jędrzejowską i Tomaszowską do Dąbrowskiego lub al. Ofiar Terroryzmu 11 września i Józefiaka z powrotem do Zakładowej i trasy W-Z. 

Dla mieszkańców z poza Łodzi, gminy Brójce i dojeżdżających od południowego wschodu, zalecamy objazd autostradą A1. Z Kurowic drogą nr 714 do węzła autostradowego Łódź Górna (23) i zjazd na węźle Łódź Wschód (22) na ul. Rokicińską. Lokalnie można korzystać również z objazdu ul. Taborową i Kościelną w stronę Andrespola, oraz Kronikarską i Szaniawskiego w kierunku centrum miasta.

Zmienionymi trasami kursować będą linie 82B, 90A, 90C, 201, 202 i N5B. Przebieg trasy od 17 marca 2019 r. 

 • Linia 82B od skrzyżowania Gajcego / Rokicińska w kierunku Andrespola pojedzie ulicami Gajcego, Taborową i Kościelną do Rokicińskiej. W kierunku Łodzi z Rokicińskiej skręci w Kronikarską i dalej Szaniawskiego dojedzie do Gajcego, gdzie wróci na swoją trasę.
 • Linia 90A:
  JANÓW - Hetmańska, Zakładowa, Gajcego, Taborowa, Kościelna, Rokicińska, Wieńcowa, Feliksińska - FELIKSIN
  FELIKSIN - Feliksińska, Wieńcowa, Rokicińska, Kronikarska, Szaniawskiego, Gajcego, Zakładowa, Hetmańska - JANÓW
 • Linia 90C:
  JANÓW - Hetmańska, Zakładowa, Gajcego, Taborowa, Kościelna, Rokicińska, Andrespol, Bedoń, Jordanów, Adamów, Małczew - BRZEZINY
  BRZEZINY - Małczew, Adamów, Jordanów, Bedoń, Andrespol, Łódź: Rokicińska, Kronikarska, Szaniawskiego, Gajcego, Zakładowa, Hetmańska - JANÓW
 • Linie 201 i 202:
  Rondo Inwalidów - Rokicińska, Hetmańska, Zakładowa, Gajcego, Taborowa, Kościelna, Rokicińska i dalej po swojej trasie do Bedonia i Janówki.
  Z Janówki i Bedonia do ul. Rokicińskiej w Łodzi bez zmian, a następnie Kronikarską, Szaniawskiego, Gajcego, Zakładową, Hetmańską i Rokicińską do pętli Rondo Inwalidów
 • Linia N5B: od skrzyżowania Gajcego / Rokicińska w kierunku Andrespola pojedzie ulicami Gajcego, Taborową i Kościelną do Rokicińskiej i zakończy trasę w Andrespolu. W kierunku Łodzi z Rokicińskiej skręci w Kronikarską i dalej Szaniawskiego dojedzie do Gajcego, gdzie wróci na swoją trasę.

Dodatkowo uruchomione są pociągi na trasie Łódź Fabryczna – Koluszki. W pociągach ŁKA i Polregio, oraz komunikacji miejskiej na terenie Łodzi, oraz na terenie gminy Andrespol w pociągach ŁKA i komunikacji miejskiej, obowiązuje wspólne honorowanie biletów.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.