Odliczamy do VI Łódzkich Senioraliów -  fot. z arch. UMŁ
Odliczamy do VI Łódzkich Senioraliów , fot. z arch. UMŁ

Takiej frekwencji może pozazdrościć niejedna impreza w Łodzi. Ponad 100 tys. osób uczestniczy co roku w Łódzkich Senioraliach, których VI edycja odbędzie się w dniach 12-24 maja br.

- Zaczynamy odliczanie do kolejnych Łódzkich Senioraliów, a to wielkie święto naszych seniorów, którzy stanowią niemal jedna trzecią populacji naszego miasta, czyli ponad 180 tys. osób w wieku 60+, dla których staramy się tworzyć atrakcyjne programy i inicjatywy. Ten rok ma być jeszcze bardziej atrakcyjny i ciekawy, bo budujemy szeroką ofertę dla seniorów - powiedział wiceprezydent Łodzi Adam Wieczorek zapraszając do udziału w tegorocznych Senioraliach, które tradycyjnie otworzy wielki koncert z udziałem gwiazd w pasażu Schillera, a zakończy uroczyście gala finałowa "Drzewo Pokoleń".

Jak poinformował Wojciech Kosakowski, kierownik oddziału ds polityki senioralnej Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMŁ, rozpoczął się już nabór partnerów do udziału w tegorocznej edycji Łódzkich Senioraliów, podczas których swoją ofertę mogą zaprezentować różne instytucje, firmy, NGO, placówki kultury, organizując dla uczestników wykłady, kiermasze, warsztaty, koncerty, zabawy, ćwiczenia ruchowe, badania, wycieczki i inne aktywności. W ubiegłym roku 130 podmiotów zaangażowało się w organizację tej wielkiej imprezy. Tradycyjnie podczas Senioraliów wszyscy posiadacze Miejskiej Karty Seniora będą mogli bezpłatnie podróżować środkami komunikacji miejskiej, a dla wszystkich dostępny będzie informator z bogatym programem wydarzeń na niemal 2 tygodnie.

Atrakcyjność łódzkiej imprezy dla całego środowiska osób 60+ potwierdziły wolontariuszki: Irena Lolo i Zenia Lipińska, aktywne seniorki, uczestniczki Łódzkich Senioraliów. Zapraszamy!

Więcej informacji na stronie www.lodz.pl/senioralia


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.