Rokicińska w kwiatach. Ten fragment Łodzi wygląda jak z obrazu

Rokicińska w kwiatach. Ten fragment Łodzi wygląda jak z obrazu

Na Rokicińskiej w Łodzi wiosna nie przyszła po cichu. Drzewa obsypane kwiatami zamieniły zwykły miejski odcinek w barwny kadr, który trudno minąć bez choćby krótkiego spojrzenia. Przy takim widoku spacer albo przejazd rowerem przestają być tylko drogą z punktu A do punktu B.

Biało-różowe korony przyciągają uwagę i łagodzą surowość ulicy, która na co dzień żyje ruchem. Teraz to właśnie przyroda gra tam pierwsze skrzypce, a miejski krajobraz zyskuje lżejszy, niemal malarski charakter. Dla mieszkańców to jeden z tych krótkich wiosennych momentów, kiedy warto zwolnić tempo, bo taki widok nie trwa długo.

Właśnie w takich miejscach najlepiej widać, jak dużo potrafi zmienić sama zieleń. Kilka dni pełni kwitnienia wystarczy, by codzienna trasa nabrała zupełnie innego rytmu – spokojniejszego, bardziej zdjęciowego, bardziej wiosennego.

na podstawie: Urząd Miasta Łodzi.