Ostry pożar poddasza przy al. Kościuszki 22 - straż ewakuowała mieszkańców, droga zablokowana

FOT. Urząd Miasta Łodzi
Przed południem w centrum Łodzi ogień pojawił się na poddaszu kamienicy i od razu przyciągnął sąsiedztwo - dym widoczny był z pobliskich ulic. Na miejscu rozwinęła się duża akcja gaśnicza, służby zablokowały fragment al. Kościuszki, a część budynku została wyłączona z użytkowania. Mieszkańcy są ewakuowani, a działania ratowników nadal trwają.
- Pożar rozpoczął się na poddaszu kamienicy przy al. Kościuszki 22
- Służby, ewakuacje i skutki dla okolicy w Łodzi
Pożar rozpoczął się na poddaszu kamienicy przy al. Kościuszki 22
Jak poinformował kpt. Łukasz Górczyński, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Łodzi, pożar objął poddasze budynku przy al. Kościuszki 22, obok Pasażu Rubinsteina. Strażacy wciąż walczą z ogniem i na razie nie udało się go opanować. Według przekazanych informacji działania mogą potrwać jeszcze kilka godzin.
- Data i godzina zgłoszenia: 8 stycznia, około godziny 10:30
- Siły na miejscu: 12 zastępów straży pożarnej
Fragment al. Kościuszki w rejonie działań jest zablokowany, a sam budynek został wyłączony z użytkowania do czasu oceny skutków pożaru.
Służby, ewakuacje i skutki dla okolicy w Łodzi
Z jednej z północnych części kamienicy ewakuowano jedną kobietę, a z przyległego budynku wyprowadzono dwie osoby. Ratownicy zabezpieczają teren i sprawdzają, czy w pozostałych lokalach nie ma zagrożenia dla zdrowia. Obecność dużej ilości strażaków i pojazdów utrudnia ruch w okolicy - kierowcy powinni omijać ten rejon.
Dla mieszkańców w pobliżu oznacza to nie tylko utrudnienia komunikacyjne, lecz także konieczność zachowania ostrożności wobec możliwości zadymienia i lokalnych wyłączeń mediów. Warto śledzić komunikaty straży pożarnej i miejskich służb oraz stosować się do poleceń ratowników — szybkie opuszczenie strefy zagrożenia i zabezpieczenie zwierząt domowych to dziś praktyczne kroki, które pomogą zmniejszyć ryzyko.
na podstawie: Urząd Miasta Łodzi.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta Łodzi). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

André Rieu znów zagra w Łodzi. W Atlas Arenie zapowiada się walcowy wieczór

Na skwerze Kunki zrobiło się spokojniej i znacznie bardziej zielono

Przy Włókienniczej rosną nowe mieszkania. Remont wszedł na kolejny etap

Mieszkańcy znów usiądą do rozmowy o Łodzi. W tle plan do 2029 roku

Wioślarska po remoncie. Pierwszy odcinek już z nową nawierzchnią i parkingami

Łódź o bibliotece w świecie nadmiaru - szykuje dwa dni rozmów, które trafiają w punkt

Remont mieszkania krok po kroku – jak zaplanować budżet i nie stracić kontroli nad wydatkami?

Łódzkie kamienice i fabryki: jak rewitalizować zabytkowe elewacje, gdy nie da się postawić rusztowania

Biblioteka Miejska w Łodzi szykuje tydzień pełen spotkań i niespodzianek

Skateparki i pumptracki w Łodzi. Miejsca dla deskorolek i BMX

Dawna Łódź na zdjęciach, których prawie nikt nie widział

ŁKS zagrał jak zespół gotowy na finał i jest o krok od awansu

3 maja w Łodzi bywał wielkim pochodem. Czasem także starciem

Łódzkie fabryki runęły jedna po drugiej. Tak skończyła się przemysłowa epoka
Przydatne dane teleadresowe
- Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Łodzi - kontakt, godziny, kontrole
- Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna - kontakt i wsparcie
- Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 6 w Łodzi - kontakt, oferta, internat
- Łukasiewicz - Łódzki Instytut Technologiczny - kontakt, laboratoria, oferta
- Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy - Centrum Profilaktyczno - Lecznicze w Łodzi - kontakt, godziny, informacje
- I Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Łodzi - kontakt, godziny, pisma
