W Orientarium Zoo Łódź urodziło się gwanako maluch cieszy oko i wzbudza emocje

W łódzkim Orientarium pojawił się nowy, niezwykły mieszkaniec – pięciodniowe gwanako, które już teraz przyciąga uwagę odwiedzających. To wyjątkowe wydarzenie pokazuje, jak dobrze zoo dba o egzotyczne gatunki i ich rozwój w miejskich warunkach.
- Orientarium w Łodzi świętuje narodziny pierwszego gwanako w tym roku
- Jak łódzkie zoo dba o południowoamerykańskie zwierzęta i ich potomstwo
Orientarium w Łodzi świętuje narodziny pierwszego gwanako w tym roku
W sercu łódzkiego Orientarium pojawiło się świeże życie – urodziło się młode gwanako, które jest pierwszym przedstawicielem tego gatunku przywiezionego z Ameryki Południowej, jakie przyszło na świat w tym roku w zoo. Maluch ma zaledwie pięć dni, ale już wykazuje dużą aktywność i doskonałe zdrowie, co napawa opiekunów optymizmem.
Gwanako to dzikie zwierzęta blisko spokrewnione z lamami, naturalnie występujące na rozległych terenach od Patagonii aż po Andy w Peru i Boliwii. W naturze żyją w stadach, a ciąża samicy trwa około 11 miesięcy, co sprawia, że każde narodziny są cennym wydarzeniem dla zachowania gatunku.
Jak łódzkie zoo dba o południowoamerykańskie zwierzęta i ich potomstwo
Nowo narodzone gwanako zostało serdecznie przyjęte przez pozostałe osobniki ze stada, które wykazują wobec niego spokój i akceptację. To znak, że relacje między zwierzętami są prawidłowe i sprzyjają harmonijnemu rozwojowi młodego mieszkańca Orientarium. Takie sytuacje potwierdzają wysokie standardy opieki oraz odpowiednie warunki środowiskowe zapewniane przez pracowników zoo.
Odwiedzający mają już okazję zobaczyć malucha podczas spacerów po wybiegach dedykowanych faunie Ameryki Południowej. Narodziny zwierząt to zawsze moment pełen emocji – zarówno dla zespołu zoo, jak i dla gości, którzy mogą obserwować codzienne postępy najmłodszych członków zwierzęcego świata.
Wg inf z: Urząd Miasta Łodzi
Ostatnie Artykuły

Plan rozwoju Konstantynowa Łódzkiego trafia do konsultacji

Siedem medali dla AZS Łódź. Złote biegi na 200, 400 metrów i w sztafecie

Zaatakował znajomego i zabrał mu telefon. Po 30 minutach był w rękach policji

Najpierw wiatrówka, potem nóż. 48-latek zatrzymany w Łodzi

Praktyki w Łodzi czekają na studentów. Wśród ofert AI i marketing

Tajemnicza kolacja na ekranie kina Charlie. Seans dla seniorów w Łodzi

Młodzi współtworzą kulturę w regionie. Rusza nabór do programu

Pizzerinki zamiast nudy. W tej łódzkiej szkole dzieci gotują przez wakacje

Olechów zyska kilometr nowej infrastruktury. Trwa remont trzech ulic

Ponad 50 zabytkowych Citroënów zjedzie do Łodzi. Kolekcja na rynku Manufaktury

Nickelodeon w Orientarium Zoo Łódź. Dwa dni pełne bajkowych atrakcji

Zakwit sinic zamknął kąpielisko w Konstantynowie Łódzkim

Kilkanaście kilometrów nowych tras rowerowych powstaje w Łodzi

W Łodzi powstają trzy nowe supermarkety Aldi. Gdzie?
Przydatne dane teleadresowe
- Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi - kontakt, nadleśnictwa, sprzedaż drewna i zgłoszenia
- Dom Rodzinny Ciechocińska w Łodzi - kontakt i adres
- ZUS I Oddział w Łodzi - kontakt, godziny, emerytury, renty i zasiłki
- Oddział Celny Port Lotniczy Łódź-Lublinek - kontakt, godziny, odprawy celne
- Łódzka Rejonowa Komisja Lekarska w Łodzi - adres, kontakt i zakres działania
- Inwestycje Medyczne Łódzkiego - kontakt, działy i godziny pracy
