Remont drugiej jezdni Puszkina w Łodzi startuje 22 kwietnia sprawdź szczegóły

Łódź szykuje się na kolejne zmiany w organizacji ruchu. Remont ul. Puszkina wkracza w nową fazę, która przyniesie mieszkańcom i kierowcom sporo udogodnień, ale też chwilowe utrudnienia. Sprawdź, kiedy rozpoczną się prace i co dokładnie zostanie zmodernizowane!
- Nowy etap remontu ul. Puszkina w Łodzi rusza już 22 kwietnia
- Utrudnienia i zmiany na sąsiednich ulicach podczas remontu Puszkina
Nowy etap remontu ul. Puszkina w Łodzi rusza już 22 kwietnia
Po zeszłorocznym otwarciu zachodniej jezdni ulicy Puszkina, teraz przyszedł czas na drugą stronę tej ważnej arterii komunikacyjnej. Od wtorku 22 kwietnia rozpoczną się prace na wschodniej jezdni, pomiędzy rondem Sybiraków a ulicą Dąbrowskiego. To kluczowy fragment drogi, który łączy kilka dzielnic i jest często uczęszczany przez mieszkańców Łodzi.
Podczas remontu wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni oraz krawężniki, co znacząco poprawi komfort jazdy i estetykę tego miejsca. Nie zapomniano również o pasażerach komunikacji miejskiej przystanki MPK Łódź zostaną gruntownie odnowione, a bezpieczeństwo pieszych podniesie budowa nowych wysp na przejściach dla pieszych.
Utrudnienia i zmiany na sąsiednich ulicach podczas remontu Puszkina
Prace będą prowadzone etapami, aby jak najmniej zakłócić codzienny ruch. Pierwszy etap obejmie odcinek od ulicy Dostawczej do ronda Sybiraków, z wyłączeniem skrzyżowania z ulicą Andrzejewską. W miejscach remontowanych droga będzie zamknięta dla samochodów, jednak trasy autobusów MPK Łódź pozostaną bez zmian, co ułatwi poruszanie się po mieście.
Warto również zwrócić uwagę, że równolegle z modernizacją ul. Puszkina rozpoczną się prace na sąsiednich ulicach Technicznej i Manewrowej. Obie ulice zyskają nowe nawierzchnie, co pozytywnie wpłynie na komfort jazdy i bezpieczeństwo kierowców korzystających z tych tras.
Źródło: Urząd Miasta Łodzi
![]()
Ostatnie Artykuły

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Pierwszy asfalt na Łomżyńskiej. Remont ważnej trasy trwa

Trzy imprezy dla fanów komiksu i fantastyki. Wrzesień w Łodzi zapowiada się wyjątkowo

Poszerzą A2 między Łodzią a Warszawą. Inwestycja za 1,5 mld zł wchodzi w kolejny etap

Korea Południowa przejmuje literacką scenę Łodzi podczas Łódź Book Live

Smartfon nie wyparł tych zakładów fotograficznych w Łodzi

Pociągi między Łodzią a Kutnem przyspieszą. Duża kolejowa przebudowa

Jedno ogrodzenie to za mało. Tak ogranicza się ryzyko ASF

Dziewięć zawodniczek odchodzi z ŁKS KK. Zespół czeka wielka przebudowa

Łódzcy pacjenci coraz częściej wybierają opiekę koordynowaną. Co zyskują?

Śladami „Ziemi obiecanej” przez Łódź. Będą plenery i anegdoty z planu

Tkackie warsztaty w Łodzi. Uczestnicy stworzą własne prace

Łódź ma miejsca na miłosne wyznania. Oto pomysł na ten dzień

Rewitalizacja famuł przy Ogrodowej zakończona. Będzie piknik
Przydatne dane teleadresowe
- Sąd Okręgowy w Łodzi - kontakt, wydziały i obsługa interesantów
- Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi - bilety, godziny, kontakt
- Archiwum Państwowe w Łodzi - kontakt, godziny, kwerendy i poszukiwania genealogiczne
- Parafia Matki Bożej Jasnogórskiej w Łodzi - historia, kontakt i informacje praktyczne
- Teatr Wielki w Łodzi - kontakt, bilety, godziny i dojazd
- Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Łodzi - kontakt, delegatury, poradnictwo konsumenckie
