Półkolonie 2024: Wakacyjna zabawa dla najmłodszych bez nudy!
Letnie półkolonie w naszym mieście to doskonała okazja dla najmłodszych na aktywne i kreatywne spędzenie czasu. W tym roku oferta jest niezwykle bogata, a wolne miejsca wciąż czekają na chętnych. Dowiedz się, jakie atrakcje przygotowały lokalne placówki!

Półkolonie w placówkach edukacyjnych: szkoły, przedszkola i centra zajęć pozaszkolnych

Wakacyjne półkolonie to świetna propozycja dla dzieci, które zostają w mieście na lato. W tym roku, aż 67 placówek edukacyjnych zaprasza najmłodszych na zajęcia wypełnione warsztatami, zabawami i wycieczkami. W sumie oferują one ponad 11 000 miejsc, z czego około 320 wolnych miejsc pozostaje jeszcze dostępnych na 9 wakacyjnych turnusów.

Jednym z organizatorów jest Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 przy ul. Sterlinga, który zaplanował przyjęcie 150 uczestników. Joanna Iwanicka, wicedyrektor tej placówki, mówi: „Dzisiaj dzieci były w planetarium, po południu mają zajęcia 'ninja warrior', byliśmy w kinie, pójdziemy też do kina i na spacer po mieście. Na każdy turnus przygotowaliśmy inne atrakcje, wyjścia, zabawy i warsztaty.”

Rodzice zainteresowani zapisaniem swoich dzieci na półkolonie powinni udać się bezpośrednio do wybranej placówki, gdzie można dokonać wszelkich formalności. Lista dostępnych miejsc jest na bieżąco aktualizowana w systemie rekrutacyjnym, co ułatwia znalezienie odpowiedniego turnusu.

Wodne zabawy i nurkowanie w Aquaparku Fala

Dla miłośników wodnych atrakcji Aquapark Fala przygotował wyjątkowy program wakacyjny. Dzieci będą mogły uczestniczyć w intensywnych treningach pływackich oraz kursach nurkowania ze sprzętem ABC. To doskonała okazja, by nauczyć się podstaw nurkowania pod okiem doświadczonych instruktorów. Śmiałkowie spróbują swoich sił także w nurkowaniu z aqualungiem.

Podczas zajęć, uczestnicy dowiedzą się, jak zachować bezpieczeństwo nad wodą, poznają zasady pierwszej pomocy i ratownictwa wodnego. Nie zabraknie również gier zespołowych i zabaw na świeżym powietrzu. Dzięki różnorodnym aktywnościom, dzieci będą mogły rozwijać swoje umiejętności i pasje w bezpiecznym i przyjaznym środowisku.

Artystyczne podróże i kulturowe odkrycia w Miejskiej Strefie Kultury

Miejska Strefa Kultury zaprasza na półkolonie, które przeniosą uczestników w najdalsze zakątki kuli ziemskiej. W 13 lokalizacjach na dzieci czekają warsztaty artystyczno-podróżnicze, kreatywne zabawy, eksperymenty artystyczne i gry terenowe. Tematem przewodnim tegorocznych zajęć są podróże, inspirowane mottem „Hakuna Matata”.

Uczestnicy będą mieli okazję poznać różne kultury, języki, potrawy i zwyczaje z całego świata, bez konieczności wyjeżdżania z miasta. To doskonała okazja, by rozwijać swoją wyobraźnię i zdobywać wiedzę w ciekawy i angażujący sposób. Dzieci będą mogły uczestniczyć w animacjach, które na nowo odkryją kultowe podwórkowe zabawy, a także w licznych aktywnościach na świeżym powietrzu.

Energetyczne półkolonie w instytucjach EC1

Instytucje EC1 przygotowały niezwykle interesujące półkolonie w samym sercu miasta. W Centrum Nauki i Techniki dzieci będą mogły wcielić się w rolę naukowców, prowadząc badania laboratoryjne, zwiedzając zakamarki Centrum oraz biorąc udział w warsztatach przyrodniczych i astronomicznych. To świetna okazja, by zasmakować pracy naukowca i rozbudzić swoją ciekawość świata.

W Narodowym Centrum Kultury Filmowej uczestnicy poznają tajniki kinematografii. Dowiedzą się, jak powstają filmy, jakie są sekrety charakteryzacji filmowej, a nawet spróbują swoich sił jako aktorzy. Natomiast w Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej dzieci przeniosą się do świata fantastyki i gier komputerowych, gdzie będą mogły stać się twórcami i artystami.

Te różnorodne i angażujące zajęcia pozwolą dzieciom naładować akumulatory przed nowym rokiem szkolnym, dostarczając im mnóstwa pozytywnych emocji i niezapomnianych wspomnień.


Wg inf z: Urząd Miasta Łodzi