TME Polówka wraca z hitami - start już we wtorek!
Letnie wieczory znów będą pełne kinowych emocji! TME Polówka Letni Festiwal Filmowy powraca z 17. edycją, oferując mieszkańcom niezapomniane seanse w plenerze. Sprawdź, jakie filmy czekają na Ciebie w pierwszym tygodniu wydarzenia!

Rozpoczęcie festiwalu z hitowymi produkcjami

Już od wtorku, 25 czerwca, miłośnicy kina będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowych projekcjach na świeżym powietrzu. TME Polówka Letni Festiwal Filmowy to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz kulturalny miasta. W tym roku organizatorzy przygotowali dla nas prawdziwe filmowe perełki, które z pewnością przyciągną tłumy.

Na inaugurację festiwalu zaplanowano dwa hity: "Barbie" w reżyserii Grety Gerwig oraz "Joker" Todda Phillipsa. Oba filmy będą wyświetlane równocześnie w różnych miejscach – w parku na Zdrowiu, przy muszli koncertowej oraz na polance za pomnikiem Czynu Rewolucyjnego.

Seanse w różnych częściach miasta

Tegoroczna edycja festiwalu przynosi nowości nie tylko w repertuarze, ale także w lokalizacjach. Każdego dnia projekcje odbędą się w innych miejscach, umożliwiając mieszkańcom odkrywanie różnych zakątków miasta. W środę, 26 czerwca, na Widzewskiej Górce przy ul. Św. Brata Alberta Chmielowskiego wyświetlony zostanie film "Yesterday" w reżyserii Danny'ego Boyle'a.

Nie zabraknie również propozycji dla najmłodszych. W czwartek, 27 czerwca, w Port Łódź wyświetlony zostanie film "Harry Potter i kamień filozoficzny" w reżyserii Chrisa Columbusa. Tego samego dnia, w parku na Smulsku, fani kina akcji będą mogli obejrzeć "Ultimatum Bourne'a" w reżyserii Paula Greengrassa.

Weekend pełen emocji

Festiwalowy weekend zapowiada się równie ekscytująco. W piątek, 28 czerwca, na terenie Fuzji przy ul. Milionowej 6a zaplanowano projekcję "Dom Gucci" w reżyserii Ridleya Scotta. Równocześnie na placu zabaw przy ul. Inowrocławskiej na osiedlu Żubardź będzie można obejrzeć "Obiecującą młodą kobietę" Emerald Fennell.

W sobotę, 29 czerwca, na terenie pływalni Wodny Raj przy ul. Wiernej Rzeki 2 zobaczymy film "Narodziny gwiazdy" w reżyserii Bradleya Coopera. Natomiast niedziela przyniesie rodzinny seans – "Tarapaty" w reżyserii Marty Karwowskiej na skwerze Kolbego przy al. św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Warto zabrać ze sobą koc

Wszystkie seanse festiwalowe rozpoczynają się po zmroku, około godziny 21:00. Wstęp na projekcje jest wolny, dlatego warto zabrać ze sobą koc, aby komfortowo spędzić ten czas pod gołym niebem. TME Polówka to doskonała okazja, aby cieszyć się wyjątkowym kinem w plenerze i spędzić letnie wieczory w towarzystwie przyjaciół i rodziny.

Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia i już teraz zaplanujcie swój udział w TME Polówka Letni Festiwal Filmowy. Będzie to niezapomniane doświadczenie pełne filmowych emocji!


Wg inf z: Urząd Miasta Łodzi