Lato pełne muzyki w Łodzi: Audioriver, Parada Wolności, Lenny Kravitz i więcej!
Lato w naszym mieście zapowiada się niezwykle intensywnie i muzycznie! Od połowy lipca aż do września, mieszkańcy będą mieli okazję uczestniczyć w licznych festiwalach, koncertach i wydarzeniach plenerowych. Przygotujcie się na prawdziwą muzyczną ucztę!
  1. Audioriver 2024 odbędzie się w dniach 12-14 lipca
  2. Lenny Kravitz wystąpi 23 lipca w Atlas Arenie
  3. Łódź Summer Festival: 26-28 lipca
  4. Parada Wolności: 31 sierpnia

Festiwalowe lato rozpocznie się od Audioriver 2024, który po raz pierwszy zawita do naszego miasta w dniach 12-14 lipca. Organizatorzy zapowiadają sześć scen głównych i dodatkowe strefy z atrakcjami. Centralną częścią będzie scena przed Górką Retkińską, na której zobaczymy m.in. Fever Ray, Victorię de Angelis z Måneskin, WhoMadeWho oraz duet Kiasmos.

23 lipca w Atlas Arenie wystąpi jeden z najważniejszych artystów rockowych na świecie, Lenny Kravitz. Jego koncert promujący album "Blue Electric Light" na pewno dostarczy niezapomnianych wrażeń. Kravitz, znany z wybuchowych i inspirujących występów, na pewno porwie łódzką publiczność.

Od 26 do 28 lipca nasze miasto stanie się muzycznym centrum Polski dzięki Łódź Summer Festival. Na scenach zobaczymy takie gwiazdy jak Placebo, Milky Chance, PRO8L3M, Kizo, Kukon i Zalewski. Wszystkie koncerty są darmowe, co czyni ten festiwal największym darmowym wydarzeniem muzycznym w kraju.

Ostatni dzień sierpnia to czas na kultową Paradę Wolności. To idealna okazja, by zanurzyć się w świecie muzyki rave, house, trance i techno, która zagości na ulicach miasta.

We wrześniu, od 12 do 14, odbędzie się trzecia edycja Great September pod kierownictwem Artura Rojka. Festiwal ten łączy koncerty polskich gwiazd i debiutantów z panelami dyskusyjnymi i warsztatami. Organizatorzy już teraz zapowiadają występy wielkich nazwisk.

Nie można też zapomnieć o Santander Letnie Brzmienia, które odbędą się 16 i 17 sierpnia na Miejskim Skwerze przy Lutomierskiej. Wystąpią tam m.in. Daria Zawiałow, Kaśka Sochacka, Łąki Łan, LemON oraz Bartek Królik.

Lato pełne muzycznych emocji i niezapomnianych chwil czeka na nas wszystkich. Warto już teraz zaplanować udział w tych wydarzeniach, by w pełni cieszyć się letnią atmosferą naszego miasta.


Wg inf z: Urząd Miasta Łodzi