5 zdjęć
Wizualizacje nowych sal kinowych w NCKF Łódź
Wizualizacje nowych sal kinowych w NCKF Łódź
Wizualizacje nowych sal kinowych w NCKF Łódź
Wizualizacje nowych sal kinowych w NCKF Łódź
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Dawna elektrociepłownia przy ul. Targowej 1/3 od lat konsekwentnie zamienia się w niezwykle ciekawe centrum edukacyjno-kulturalne. Do finału zmierzają dwie ostatnie inwestycje prowadzone w EC1: Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej oraz Narodowe Centrum Kultury Filmowej. Otwarcie obu nowych obiektów zaplanowane jest po wakacjach i oba będą nowością w naszym kraju. Podobnych nie znajdziemy nigdzie indziej w Polsce.

Za pół roku NCKF zaprosi nas na oficjalne zwiedzanie swoich przestrzeni. Poza wydarzeniami, które już teraz organizuje centrum, w ofercie będzie miało trzy stałe wystawy. Mechaniczne oko będzie podróżą przez historię kinematografii. Utrzymana w industrialnym i steampunkowym klimacie ekspozycja za pomocą hologramów, ekranów i mappingów  pokaże nam rozwój „ruchomego obrazka”.

POLECAMY

Łódź dla hipsterów. 20 najmodniejszych adresów, które trzeba znać [PRZEWODNIK]" href="https://uml.lodz.pl/artykul/lodz-dla-hipsterow-20-najmodniejszych-adresow-ktore-trzeba-znac-przewodnik-55109/"> OFF Piotrkowska, Owoce i Warzywa, ato ramen
Łódź dla hipsterów. 20 najmodniejszych adresów, które trzeba znać [PRZEWODNIK]" href="https://uml.lodz.pl/artykul/lodz-dla-hipsterow-20-najmodniejszych-adresow-ktore-trzeba-znac-przewodnik-55109/"> Łódź dla hipsterów. 20 najmodniejszych adresów, które trzeba znać [PRZEWODNIK]
Cinema Paradiso w hotelu PURO
Kameralne kina w Łodzi. Sprawdź, gdzie obejrzysz film w przytulnym wnętrzu [ZDJĘCIA]

Tego w Łodzi jeszcze nie było!

Materia kina będzie z kolei interaktywną grą w film, gdzie stworzymy własną produkcję: od wymyślenia scenariusza, po casting i pracę na planie.

Trzecia wystawa, Kino Polonia, pokaże rozwój polskiej kinematografii – w sumie 120 lat krajowych dokonań. 

Wreszcie nie byłoby centrum filmowego bez sal kinowych, a tych w EC1 powstają aż trzy! Kino połączy dwie funkcje NCKF: miejsca promującego sztukę filmową i refleksję na jej temat z placówką lokującą kino w szerszym spektrum nowoczesnych technologii i media-artu. Będą tu organizowane nie tylko pokazy filmowe, ale także akademie, festiwale i spotkania z ludźmi filmu.

  • NCKF Łódź