Czesław Michniewicz kariera, kluby i największe osiągnięcia

Czesław Michniewicz, aktualny trener polskiej reprezentacji, uznawany jest za jednego z najbardziej uznanych polskich szkoleniowców. W przeszłości wielokrotnie pokazywał, że potrafi tak zarządzać swoimi zespołami, by osiągały one znakomite sukcesy. Zanim rozpoczął pracę w narodowej reprezentacji, szkolił piłkarzy Legii Warszawa. W poniższym artykule przypominamy, jak na przestrzeni lat wyglądała kariera Czesława Michniewicza i jakie są jego największe sukcesy.

Czesław Michniewicz - kim jest trener polskiej reprezentacji?

Polscy kibicie doskonale znają Czesława Michniewicza. Zawód szkoleniowca wykonuje on od ponad 20 lat. W tym czasie udało mu się osiągnąć niesamowitą liczbę sukcesów. Okazuje się, że Michniewicz nie tylko wykonuje zawód trenera, ale w przeszłości był także piłkarzem - był bramkarzem. Wiele lat temu grał w takich klubach jak Amica Wronki, Bałtyk Gdynia czy Polonia Gdańsk. 

To właśnie Amica Wronki był klubem, który oznaczał dla Michniewicza duże zmiany. W tym klubie zakończył swoją piłkarską karierę i zaczął karierę trenerską. Początkowo w drugiej drużynie, zaś później był także szkoleniowcem bramkarzy. Nazwisko Michniewicza stało się popularne przede wszystkim po zakończeniu sezonu 2003-2004. W tamtym czasie był on trenerem Lecha Poznań - jego podopiecznym udało się wówczas zdobyć Puchar i Superpuchar Polski. Później został trenerem Zagłębia Lublin. Piłkarze pod jego przewodnictwem uzyskali tytuł mistrzów świata.

Kariera Michniewicza na przestrzeni lat

Później Michniewicz był trenerem drużyn takich jak Jagiellonia Białystok, Arka Gdynia czy Widzew Łódź. Jedną z najważniejszych funkcji piastowanych przez Michniewicza była także posada selekcjonera młodej kadry do 21. roku życia - pełnił ją do stycznia 2022 roku. W czasie, gdy Michniewicz trenował młodych piłkarzy, udało im się awansować na Euro 2019, co było wielkim wydarzeniem szeroko komentowanym przez kibiców polskiej piłki. Było to niezwykłe wydarzenie, gdyż w barażach polskim młodym piłkarzom udało się wyeliminować Portugalię. Awans na Euro młodych piłkarzy do 21. roku życia był sytuacją niespotykaną od 1994 roku, dlatego wzbudziło to tak wielkie zainteresowanie. 

Po zakończeniu pracy trenera U-21 Michniewicz przeszedł do Legii Warszawa. Pod jego przewodnictwem piłkarze tej drużyny wygrywali stosunkowo często. Udało im się również wywalczyć tytuł mistrzów Polski. W poprzednim sezonie się to zmieniło - co prawda Legia awansowała do fazy grupowej Ligi Europy, jednak później doszło do pokaźnego kryzysu. Wyniki drużyny pozostawiały wiele do życzenia, w związku z czym Michniewicz przestał pełnić to stanowisko. Następnie Michniewicz został mianowanym selekcjonerem "dorosłej" reprezentacji Polski w piłce nożnej. Polskim piłkarzom pod przewodnictwem Czesława Michniewicza udało się awansować na Mundial 2022, który odbędzie się w Katarze. Jego zasługi dla polskiej piłki są bardzo duże. 

Zakłady bukmacherskie na Mundial 2022

Mundial 2022 rozpocznie się lada dzień. Coraz większą popularnością cieszą się zakłady bukmacherskie. Kibice bardzo chętnie obstawiają wyniki poszczególnych rozgrywek - zarówno tych, w których grać mają Polacy jak i pozostałe drużyny z całego świata.