2 zdjęcia
fot. Dagmara Hendzlik
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Teatr Komedii Impro będzie funkcjonował w samym centrum OFF Piotrkowska, w miejscu dawnej Galerii OFF, obok sklepu „Pan tu nie stał”.  – Jesteśmy dumni i niezwykle szczęśliwi, że w końcu udało nam się znaleźć stałą siedzibę – mówi Jacek Stefanik, dyrektor artystyczny Teatru Komedii Impro w Łodzi. – Daje nam to bardzo dużo możliwości artystycznych.

Aktor, który nie zna roli

W każdy piątek i w każdą sobotę Teatr Komedii Impro będzie prezentował przedstawienia improwizowane, czyli powstające na bazie pomysłów, sugestii pochodzących od widzów. Pojawią się pozycje zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Przed wejściem na scenę żaden aktor nie wie, co zdarzy się za chwilę, jak potoczy się akcja, jaką postać przyjdzie mu zagrać i wreszcie – jakie zadanie i z kim będzie musiał wykonać. O tym zawsze decyduje publiczność.

POLECAMY

Rewolucji 29 - fot. ŁÓDŹ.PL
Remont kamienicy przy Rewolucji 29 na ostatniej prostej. Co za metamorfoza! [ZDJĘCIA]
Lotnisko w Łodzi - fot. ŁÓDŹ.PL
Lotnisko w Łodzi z konkursem z okazji Light Move Festival 2022. Rób zdjęcia i wygraj bilety!

Spektakle improwizowane

W dniu otwarcia (30 września) widzowie obejrzą premierowo „Kryminał improwizowany”, dzień później (1 października) po raz pierwszy w tym miejscu zostanie pokazany spektakl „IMPRO Atak!”, a w niedzielne popołudnie (2 października) aktorzy zagrają improwizowaną „Bajkę na OFF-ie”.

Łódzcy aktorzy zapowiadają już kolejną premierę – „Wilkołaki” – przygotowaną specjalnie na Halloween. – Będzie to spektakl kostiumowy. Tym razem aktorzy nie pojawią się w zwyczajowych czarnych strojach – dodaje Magdalena Stefanik z TKI. – Chcemy dać widzowi prawdziwy teatr z kostiumami i scenografią. Ale improwizowany – dodaje.

Dzień otwarty w Teatrze Komedii Impro

W nowej siedzibie aktorzy planują też prowadzić warsztaty z podstaw improwizacji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a tydzień przed oficjalnym otwarciem, czyli 24 września, zapraszają na Dzień Otwarty. – Od godz. 13:00 będzie można zobaczyć, jak działa nasz teatr, spotkać się z aktorami i całym zespołem, a o godz. 20:00 wszystkim chętnym zaprezentujemy specjalną wersję naszych gier impro – zapowiada Jacek Stefanik.

Premierowy „Kryminał improwizowany” zostanie pokazany w piątek, 30 września, o godz. 20:00 na OFF Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140).