Rolety rzymskie - idealne zamiast firan

Rolety rzymskie to osłona przeciwsłoneczna, która w ostatnim okresie cieszy się ogromną popularnością. Rolety rzymskie są bardzo dobrym wyborem dla klientów, którzy mają już dosyć w swoich oknach i domach  firan i zasłon. Sławę rolecie zapewnia oryginalny wygląd. Rolety rzymskie pięknie się prezentują nie tylko w nowoczesnych wnętrzach. Świetnie sprawdzą się również w klasycznych pomieszczeniach takich jak salon czy sypialnia.  W ofercie Anwis jest kilka rodzajów rolet rzymskich, ale w przypadku tej osłony główną rolę pełni tkanina. Materiał może być różny. Może mieć różny kolor, różną przezierność, może być delikatny - z tkaniny woalowej lub ciężki - z tkaniny welwetowej. W ofercie Anwis jest 200 tkanin do wyboru. Najlepiej przed zakupem zamówić darmowe próbki w serwisie Modnie w Oknie lub spotkać się z wykwalifikowanym Doradcą. Można ich znaleźć na terenie całego kraju. W Łodzi zapraszamy do dwóch doradców Modnie w Oknie: Firma Adan i Okna Konieczny. Najwięcej o roletach rzymskich, o ich cenie i rodzajach  dowiesz się tutaj https://www.modniewoknie.pl/kup/rolety-rzymskie-zamiast-firan-lodz

Wśród materiałów, z których szyjemy nasze rolety są:

  • 12 tkanin eko, wyprodukowane z tkanin pochodzących z recyklingu
  • tkaniny o właściwościach trudnopalnych
  • tkaniny welwetowe

Rolety rzymskie to idealny dodatek do aranżacji naszego wnętrza. Mnogość barw pozwala na dopasowanie koloru do innych elementów mieszkania.

CENA ROLET RZYMSKICH

Cena rolet rzymskich uzależniona jest od:

  • rodzaju rolety rzymskiej
  • rodzaju materiału
  • szerokości i wysokości rolety
  • rodzaju sterowania

RODZAJE ROLET RZYMSKICH

Cena rolet rzymskich różni się od wielu czynników. Przede wszystkim zależy od rodzaju rolet rzymskich jakie postanowimy u siebie zamontować. Wyróżniamy następujące rodzaje rolet rzymskich:

- rolety rzymskie na łańcuszek

 najbardziej popularne rolety rzymskie, sterowane sznurkiem kulkowym tzw. łańcuszkiem; rolety tego typu montowane są do sufitu lub ściany i zasłaniają całą wnękę okienną

- rolety rzymskie dwukierunkowe

 rolety rzymskie gdzie pofałdowany materiał umocowany jest pomiędzy dwiema ruchomymi listwami. Roleta jest sterowana przy pomocy eleganckich uchwytów zamocowanych w obydwóch listwach; montaż rolety odbywa się w świetle szyby lub na skrzydle  okna

- rolety rzymskie jednokierunkowe

 podobnie jak roleta rzymska dwukierunkowa, roleta jednokierunkowa montowana jest również w świetle szyby, między listwami międzyszybowymi na ramie okiennej. Jednokierunkowa różni się tym od rolety dwukierunkowej, że górna listwa jest stała. Sterowanie odbywa się za pomocą uchwytu, umieszczonego w dolej listwie rolety.

- rolety rzymskie sterowane elektrycznie 

najlepsza opcja dla okien, do których dostęp jest ograniczony. Dzięki silnikowi bateryjnemu i sterowaniu na pilota, łatwo ustawiać roletę rzymską w pożądanej pozycji. Podobne funkcjonalności mają inne żaluzje w ofercie Anwis np. plisy 

W nowoczesnych wnętrzach świetną robotę obok rolet rzymskich robią zasłony. Wówczas warto wybrać roletę o przezroczystej, nawet woalowej teksturze tkaninę. Wszystkie rolety Anwis produkujemy pod dokładny wymiar Twojego okna. Warto więc sprawdzić sposoby pomiaru rolet. Zależnie od montażu rekomendujemy skorzystanie z pomocy wykwalifikowanych i doświadczonych fachowców. Dostępni są oni na stronie Modniewoknie.pl. W Łodzi mamy dwóch doradców. Zapraszamy do zapoznania się z ich ofertą.

CZYSZCZENIE ROLET RZYSMKICH

Rolety rzymskie Anwis wykonane są z najwyższej jakości produktów. W oknach prezentują się okazale i mogą cieszyć nasze oko przez długie lata. Rolety rzymskie to jedne z niewielu rolet, które nadają się do prania w pralce.  Wystarczy zdjąć tkaninę z listwy zamocowanej do sufitu. Materiał przymocowany jest za pomocą subtelnej taśmy na rzep. Tkaninę należy rozbroić ze sznurków. Sznurki są przymocowane do listwy górnej. Do usunięcia są również plastikowe elementy i fiszbiny. Najlepiej sfotografować roletę i sposób upięcia sznurków przed demontażem. Pozwoli to po praniu szybciej zamontować tkaninę i uformować eleganckie fałdy rolety. Rekomendujemy ustawić pralkę na program dla delikatnych tkanin i powiesić jej podobnie jak firanki lekko wilgotne.

GDZIE NAJLEPIEJ SPRAWDZĄ SIĘ ROLETY RZYMSKIE

Rolety rzymskie w zależności od możliwości montażu pasują niemal do każdego pomieszczenia. Salon, sypialnia, kuchnia to pomieszczenia gdzie rolety tego typu sprawdzą się najlepiej. Coraz częściej można zaobserwować okna hotelowe, restauracyjne gdzie architekci wnętrz zdecydowali się na rolety rzymskie. Kilka rodzajów rolet pozwala na wpasowanie się tej osłony do niemal każdego wnętrza. Nadają one charakteru przytulności i spełniają oczekiwania najbardziej wymagającego klienta. Z racji tego że zasłony rzymskie produkowane są na wymiar sprawdzą się praktycznie w każdej aranżacji.