Kiedy instalujemy profile do szyb prysznicowych?

Piękna łazienka to pomieszczenie, które zostało zaprojektowane z dbałością o szczegóły. Każdy element pełni w nim ważną funkcję, a jednocześnie wpasowuje się w wybrany styl. Nawet instalacja szyby prysznicowej to coś, co warto przemyśleć, ale też dobrze zaplanować. Co powinno znaleźć się na wyposażeniu? No i kiedy powinniśmy zainstalować profil do szyby prysznicowej?

Do czego służy listwa do montażu szyby prysznicowej?

W ostatnim czasie szczególnie popularne stały się prysznice typu walk-in. Wyglądają nowocześnie i niebanalnie. Sprawiają, że łazienka staje się funkcjonalnym pomieszczeniem, w którym nie brakuje ciekawych i zaskakujących rozwiązań. Coraz więcej osób rezygnuje z klasycznego, wysokiego brodzika. Szyba prysznicowa przytwierdzona praktycznie do samego podłoża prezentuje się o niebo lepiej. Ale jak w takim przypadku woda nie rozlewa się na całej powierzchni łazienki?

Oprócz tego, że szczególną rolę odgrywa tutaj wypoziomowana posadzka, to równie ważnym elementem jest szyba, która chroni przed chlapaniem wody osiadającej na meblach i sprzętach znajdujących się niedaleko prysznica. A więc tutaj warto zastosować między innymi przeszklenie. Musi zostać zamontowane w taki sposób, aby pozostawało stabilne. Profil do szyby prysznicowej będzie niezwykle przydatny. Nie tylko chroni przed ucieczką wody poza wyznaczoną strefę, ale może też być niebanalną ozdobą wnętrza.

Z jakie materiału powinna być wykonana listwa do szyby?

Dobrej jakości listwa do szyby prysznicowej przetrwa długie lata bez konieczności jej wymiany. Zazwyczaj remont łazienki nie dobywa się co kilka, lecz kilkanaście lat. Dlatego też wybrany profil do montażu szyby prysznicowej powinien być wykonany ze stali nierdzewnej. Jest ona uznawana za materiał odporny na działanie wilgoci, ale jednocześnie trwały, solidny i praktyczny. Bez problemu znajdziemy taki profil do szyby prysznicowej, który będzie miał matowe wykończenie. Polerowany wariant także ma swoich zwolenników. 

A kolory? Tutaj również znajdziemy wersję, która wpasuje się w aranżację całego pomieszczenia. Profile do szyb prysznicowych w kolorze złotym, czarnym bądź miedzianym znajdziesz między innymi na stronie https://listwy.online/listwy-do-szyby/.

Kiedy instalujemy profil do szyny prysznicowej?

Każdy proces wykańczania łazienki przebiega nieco inaczej. Kolejność prac powinna zostać jednak zachowana. Pamiętaj, aby nie instalować szyby prysznicowej zbyt wcześnie, ponieważ podczas innych robót możesz uszkodzić delikatną powierzchnię, a nawet doprowadzić do jej całkowitego zniszczenia. 

Upewnij się również, że odmierzyłeś szybę i że powierzchnia, do której będzie przytwierdzona, została wypoziomowana. Z jak największą precyzją wywierć otwory i umieść w nich kołki. Łączenie profilu ze ścianą powinno zostać dokładnie uszczelnione. Pamiętaj, aby szklaną powierzchnię wsunąć w listwę dopiero wtedy, gdy masz pewność, że jest ona przytwierdzona i zabezpieczona. Miej na uwadze, że w przestrzeni łazienkowej wiele elementów będzie wymagało uszczelnienia przy użyciu silikonu.