Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

30–letni kierujący renault wjeżdżając na skrzyżowanie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z mercedesem. W wyniku wypadku rannych zostało 5 osób, sprawca trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej dla Łodzi Widzewa prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie wypadku do jakiego doszło 29 listopada 2021 roku około godziny 22:30 na skrzyżowaniu ulic Milionowej i Kilińskiego. Będący na miejscu zdarzenia mundurowi ustalili, że 30-letni kierujący renault jadąc ulicą Milionową nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, w wyniku czego zderzył się z jadącym prawidłowo ulicą Kilińskiego mercedesem. Po zderzeniu mercedes uderzył w elewację kamienicy znajdującej się przy ulicy Kilińskiego. W chwili wypadku sygnalizator nadawał światło żółte pulsujące. W mercedesie podróżowało 5 osób. Wszyscy pasażerowie zostali przewiezieni do łódzkich szpitali. Zarówno kierujący renault jak i mercedesem zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – byli trzeźwi, posiadali również uprawnienia do kierowania. 30-letni kierowca renault został zatrzymany a jego pojazd odholowano na parking policyjny. Wkrótce zostanie doprowadzony przed oblicze wymiaru sprawiedliwości. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach jest często wyłączana późną nocą i wtedy pulsuje sygnał żółty. W takiej sytuacji należy zachować szczególną ostrożność i stosować się do znaków drogowych dotyczących pierwszeństwa przejazdu. Jednakże nawet gdy jesteśmy na drodze z pierwszeństwem przejazdu i możemy wjechać na skrzyżowanie jako pierwsi, nie zwalnia nas to z obowiązku rozejrzenia się czy przypadkiem nie jedzie jakiś pojazd.

Pamiętajmy również o zasadzie ograniczonego zaufania. To że my stosujemy się do zasad i przepisów ruchu drogowego, nie jest niestety równoznaczne z tym, że identycznie zachowują się inni. Nie wszyscy jeżdżą zgodnie z przepisami ruchu drogowego i są doświadczonymi kierowcami.

mł. asp. Jadwiga Czyż    WRD KMP w Łodzi

  • Rozbity pojazd uczestnika wypadku, wzdłuż stoją radiowozy służb.
  • Rozbity bus, wokół na jezdni leżą elementy wypasażenia jak i rzeczy pasażerów
  • Pojazd sprawcy z widocznymi uszkodzeniami powypadkowymi, obok karetka pogotowia ratunkowego.