Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Jaki parasol ogrodowy wybrać do nowoczesnych mebli ogrodowych?

Doskonała pogoda oraz przyjemna aura to wystarczająca zachęta, aby wolny czas spędzać w ogrodzie – zadbaj o to, aby poza wygodnymi meblami znalazło się w nim miejsce na parasol ogrodowy. Innowacyjne parasole całkowicie zaskoczą i sprawią, że znacznie chętniej przebywać będziesz blisko natury. Jakie nowatorskie rozwiązania technologiczne zostały zastosowane w parasolach ogrodowych?

Odpoczynek w cieniu parasola ogrodowego

Ogród to dzisiaj nie tylko przestrzeń do wypoczynku, ale też miejsce, gdzie spotykasz się z bliskimi, podajesz posiłki. Konieczne jest dopasowanie tej przestrzeni do zmieniających się potrzeb i oczekiwań. Decydując o zaaranżowaniu ogrodu, konieczny okaże się parasol ogrodowy, dzięki któremu wysokie temperatury i promienie słoneczne nie będą żadnym problemem. Parasole ogrodowe to jedne z kluczowych produktów oferowanych przez markę Garden Space – olbrzymi wybór parasoli serii Platinum pozwoli na dopasowanie produktu do konkretnych potrzeb oraz do miejsca. Parasole Platinum zaskoczą zarówno świetnymi parametrami technicznymi, wyglądem, jak i precyzją wykonania. Będą one funkcjonalną ozdobą i elementem, który uprzyjemni każde lato w ogrodzie! W ofercie marki znajdziesz również wysokiej jakości meble ogrodowe oraz ogrodowe dodatki.

Aluminium i tkaniny techniczne parasol ogrodowy w nowej odsłonie

W czym tkwi tajemnica olbrzymiej popularności parasoli Platinum? Z pewnością warto przyjrzeć się ich budowie – projektanci wykorzystali lekkie aluminium do stworzenia głównej osi, czasza parasola wykonana jest z tkaniny technicznej pokrytej warstwą poliuretanu. Wymienione tworzywa są wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne czy odkształcania, a więc parasol zachowa doskonały wygląd przez szereg lat. Wybierając parasol, warto również zwrócić uwagę na punkty regulacji – im jest ich więcej, tym bardziej funkcjonalny okaże się wybrany produkt. Parasol ogrodowy można osadzić na podstawie do wkopania w ziemię lub też wykorzystać podstawy odpowiednie na tarasy i balkony.

Parasole ogrodowe z oświetleniem LED

Przyjemne popołudnie w ogrodzie nierzadko zmienia się w wieczór – aby móc wygodnie odpoczywać wśród zieleni również po zmroku, warto wybrać parasol z dodatkowym oświetleniem LED. Dzięki zintegrowanemu oświetleniu parasol pozwoli na przedłużenie spotkania przy grillu czy kolacji we dwoje, emitując subtelne światło. Oświetlenie LED w parasolach to oryginalna alternatywa dla klasycznych lamp solarnych czy też lampionów. Oświetlenie tego typu zmieni odbiór miejsca wypoczynkowego i sprawi, że stanie się ono bardziej nowoczesne.

Jak dbać o parasol ogrodowy poza sezonem?

Aby parasol ogrodowy na długi czas zachował nieskazitelny wygląd, warto wybrać dedykowany pokrowiec wykonany z tkanin poliestrowych. Pokrowce chronią parasol przed osiadaniem kurzu, jak również przed kondensacją wilgoci. Regularne stosowanie pokrowców ogrodowych pozwoli na przedłużenie żywotności produktu oraz na zachowanie żywych kolorów tkaniny czaszy.