Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie, dlatego ogromnie ważne jest aby uczyć dzieci prawidłowych postaw. Policjanci z łódzkiej drogówki podczas cyklicznych spotkań z najmłodszymi uczą bezpiecznych zachowań, wskazując zagrożenia z jakimi mogą się spotkać i sposoby na ich uniknięcie.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi mają świadomość jak ważne jest wpajanie od najmłodszych lat zasad bezpieczeństwa, zarówno w domu, na placu zabaw i w ruchu drogowym. W ramach działań profilaktycznych mundurowi cyklicznie odwiedzają łódzkie szkoły, by pokazać uczniom jak najprościej można poprawić swoje bezpieczeństwo. Spotkania z policjantami podzielone są na dwa bloki: część teoretyczną oraz praktyczną. W większości spotkań mundurowi w pierwszej kolejności przeprowadzają zajęcia z klasami O-III. Najmłodsze dzieci mają wtedy okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę i prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Ponadto mundurowi tłumaczą najmłodszym jak zachować się w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również mówią o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu, podkreślają jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Policjanci zwracają również dużą uwagę na inne niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko. Przestrzegają przed kontaktem z osobami obcymi, które nie zawsze maja dobre zamiary. Część praktyczna odbywa się na drodze, gdzie w trakcie wycieczek z mundurowymi dzieci poznają poszczególne znaki drogowe, uczą się prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych. Podczas takich spotkań dzieci bardzo chętnie odpowiadają na zadawane pytania i wykazują się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podając liczne przykłady niewłaściwego zachowania.

Funkcjonariusze łódzkiej drogówki za każdym razem starają się uświadamiać najmłodszym, że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy. Policjanci wyjaśniają dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa, aby w sytuacjach zagrożenia wiedziały w jaki sposób i do kogo zwrócić się o pomoc.

Dziękujemy wszystkim szkołom za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzaniu spotkań z dziećmi.


 

mł. asp. Jadwiga Czyż

WRD KMP w Łodzi

  • Policjanci z dziećmi podczas zajęć
  • Szkolenie w terenie, prawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych
  • Szkolenie w terenie, prawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych
  • Dzieci  siedzą w ławkach podczas zajęć z policjantami
  • Dzieci  siedzą w ławkach podczas zajęć z policjantami
  • Dzieci i policjanci podczas zajęć w terenie
  • Szkolenie w terenie, prawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych