Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Mieszkanie w Pabianicach – przegląd cen

Pabianice to drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w województwie łódzkim. Planujesz przeprowadzkę do Pabianic? Dowiedz się, ile kosztują mieszkania i gdzie warto szukać atrakcyjnych ofert.

Ile kosztują mieszkania w Pabianicach?

W Pabianicach – podobnie jak w innych dużych miastach Polski – można kupić mieszkanie zarówno z rynku wtórnego, jak i pierwotnego. W przypadku rynku wtórnego wybór jest duży, bo poza osiedlami z lat 80. ubiegłego wieku, na terenie miasta znajduje się sporo prywatnych, z reguły odrestaurowanych, kamienic.

Zastanawiasz się, ile kosztują mieszkania na sprzedaż w Pabianicach? Koszt, na jaki musisz się przygotować, to:

  • 4828 zł – tyle kosztuje średnio mkw. mieszkania w tej części województwa łódzkiego.
  • 250 263 zł – przeciętnie taką wartość ma mieszkanie zlokalizowane w Pabianicach.

Jeżeli spojrzeć na średnie ceny z ostatniego roku, to widoczny jest trend rosnący. Głównym powodem jest duże zainteresowanie nieruchomościami oraz rosnące ceny materiałów budowlanych. Ten drugi czynnik powoduje, że wielu deweloperów nie jest w stanie ukończyć inwestycji w ramach pierwotnie planowanego budżetu.

Od czego zależy cena mieszkania w Pabianicach?

Średnie ceny lokali mieszkalnych w Pabianicach to wskazówka co do tego, na jaki koszt musisz się przygotować, jeżeli planujesz nabyć nieruchomość w tym mieście. Na ostateczną cenę mieszkania wpływ ma cała lista czynników. Najważniejsze z nich to:

  • Lokalizacja. Mieszkania w budynkach położonych na obrzeżach miast są tańsze niż te znajdujące się w centrum.
  • Metraż. Na im większe mieszkanie się zdecydujesz, tym cena będzie wyższa, chociaż w przeliczeniu na mkw. prawdopodobnie będzie ona atrakcyjniejsza.
  • Standard wykończenia. Nieruchomości z rynku wtórnego różnią się też standardem wykończenia. Im będzie on wyższy, tym mieszkanie będzie droższe.

Bez wpływu na cenę nie pozostaje przy tym rynek, na którym mieszkanie jest oferowane. Najczęściej nieruchomości z rynku wtórnego są tańsze od tych sprzedawanych przez firmy deweloperskie. Ich atutem jest też możliwość niemal natychmiastowego wprowadzenia się – bez konieczności prac wykończeniowych.

Gdzie szukać ofert mieszkań w Pabianicach?

Na pabianickim rynku działa wiele biur nieruchomości. To właśnie za ich pośrednictwem warto szukać mieszkania. Dzięki nabytemu doświadczeniu pośrednicy mogą pomóc w szybkim znalezieniu komfortowego lokum we wskazanej lokalizacji. Ta opcja jest też korzystna ze względów finansowych – dziś większość biur nieruchomości pobiera wynagrodzenie wyłącznie od sprzedającego.

Zdecydowałeś, że poszukasz mieszkania we własnym zakresie? W pierwszej kolejności przejrzyj ogólnopolskie i lokalne portale ogłoszeniowe. Ich atutem jest obszerna baza ogłoszeń – będziesz mógł wybierać w dziesiątkach, jeżeli nie setkach ofert. Przygotuj się jednak na to, że poszukiwania będą czasochłonne. Ogłoszenia przygotowywane bezpośrednio przez sprzedających często pozostawiają wiele do życzenia – konieczny jest kontakt z właścicielem, aby np. uzyskać podstawowe informacje o nieruchomości.

Materiał przygotowany przez portal Gethome.pl