Magazynier opis zawodu

2 min czytania
Magazynier  opis zawodu

Magazynier, jak sama jego nazwa wskazuje, pracuje właśnie w magazynach, halach towarowych, rozładunkowych czy firmach logistycznych. Jego zadaniem jest stała obsługa przepływu towarów, ich doglądanie, przyjmowanie, sporządzanie i wystawianie faktur i potwierdzanie transakcji. Następnie odpowiednie katalogowania towarów, układanie ich w przeznaczone do tego obszaru i przestrzeganie terminów ich dostarczania. Magazynier może też pełnić funkcję zaopatrzeniowca w firmie to wiąże się z dbałością o stały dopływ surowców lub materiałów do produkcji. Sprawdzanie ich stanu, daty ważności i wydawanie ich poszczególnym działom produkcyjnym. Poza organizacją przepływu towarów magazynier musi też dbać o porządek, czystość i przestrzeganie zasad BHP w magazynie.

Więcej o codziennej pracy magazyniera przeczytasz na https://www.zlecenia.pl/blog/magazynier-jak-wyglada-praca/.

Magazynier wymagania zawodowe

W tym zawodzie wykształcenie nie odgrywa specjalnej roli. Najczęściej wystarcza średnie, najlepiej jako technik logistyk czy technik spedytor. Choć i to często ustępuje bardziej istotnej potrzebie posiadania kwalifikacji praktycznych ukończony kurs na obsługę wózka widłowego, obsługę kasy fiskalnej, przeszkolenie z zasad BHP i typów towarów, które przewijają się magazyn. Oraz zasad ich przechowywania i transportowania. Oprócz tego wskazana jest znajomość języków obcych, umiejętność czytania zagranicznej dokumentacji oraz poprawnie obsługiwać komputer i podstawowe oprogramowanie do baz danych i pakiety biurowe. Magazynier powinien ponadto cechować się sumiennością, dokładnością, dobrą pamięcią, świetną organizacją własnej pracy. A także dobrym zdrowiem istotne są przede wszystkim kondycja fizyczna, wzrok i słuch.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na temat tego jak zostać magazynierem koniecznie odwiedź blog https://www.zlecenia.pl/blog/magazynier-jak-zostac/.

Magazynier warunki pracy

Warunki pracy w magazynie są dość specyficzne. Stale panuje tam gwar i ruch, stąd istotna jest dbałość o przestrzeganie zasad BHP. W powietrzu unosić może się pył i kurz, a śliskie podłoże, obsługa maszyn i dźwiganie towarów może narażać na obciążenia organizmu i urazy. Często pracuje się na sporych wysokościach, a także na zewnątrz przy nie zawsze sprzyjających warunkach atmosferycznych. Wiele też zależy od tego, jakiego konkretnie typu materiały się przechowuje. Niejednokrotnie istnieje ryzyko kontaktu z materiałami wybuchowymi, zakaźnymi czy.

Magazynier zatrudnienie i zarobki

Zatrudnienie w tym zawodzie można znaleźć przede wszystkim w specjalistycznych lub ogólnych magazynach. Zarówno tych samodzielnych, jak i stanowiących wewnętrzny dział firmy. Oprócz tego pracownicy tego typu potrzebni są w hurtowniach, przechowalniach, wypożyczalniach, magazynach portowych czy lotniczych. Istnieje możliwość zatrudnienia się tymczasowego, w celu dorobienia sobie na przykład w gorącym okresie zbiorów albo świątecznym. Zarobki magazyniera przeważnie wynoszą około 3000 3600 zł brutto.

Autor: Zewnętrzny materiał partnerski

informacjelodzkie_kf