Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Policjanci z Ogniwa Patrolowego III Komisariatu KMP w Łodzi otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży znaków zabezpieczających teren prowadzonych prac budowlanych. Jak się okazało były to nastolatki, które z niewiadomych powodów wpadły na pomysł, by je zabrać.

28 lipca 2020 roku około godziny 01:00 w nocy, policjanci z komisariatu na Retkini, otrzymali informację, że z terenu prac budowlanych przy ulicy Wyszyńskiego skradzione zostały znaki ostrzegawcze. Według relacji zgłaszającego, osobami odpowiedzialnymi za ten wybryk są trzy, najprawdopodobniej znajdujące się pod wpływem alkoholu, nastolatki. Miały one bezpośrednio po kradzieży, wejść na teren pobliskiej posesji. Policjanci postanowili sprawdzić tę wiadomość. Po dotarciu do budynku, gdzie po raz ostatni widziane były małoletnie, potwierdzili że osoby odpowiedzialne za kradzież znaków faktycznie znajdują się wewnątrz domu. Z relacji dwóch 16-latek, do których dotarli funkcjonariusze, wynikało że w trakcie spaceru do miejsca zamieszkania ich o rok młodszej koleżanki, z niewiadomych przyczyn postanowiły zabrać kilka znaków zabezpieczających prace budowlane. Trzecia z nastolatek, która im towarzyszyła nie brała czynnego udziału w tym zdarzeniu. Policjanci przekazali nastolatki pod opiekę rodziców. Na szczęście, żadna z osób obecnych na miejscu interwencji nie znajdowała się pod wpływem alkoholu.

Obecnie funkcjonariusze z Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii III Komisariatu Policji KMP w Łodzi ustalają wartość mienia i właścicieli skradzionych znaków. O losie małoletnich zadecyduje sąd.

 

Policjanci ostrzegają!!!


Czas wakacji to okres, który sprzyja częstym wyjściom młodych ludzi, którzy do późnych godzin nocnych przemieszczają się ulicami naszego miasta. Nastoletnie osoby mając dużo wolnego czasu i mniejszą ilość codziennych obowiązków, są bardzo podatne na stanie się ofiarami przestępstw, bądź wejście w konflikt z prawem. Czasami nieprzemyślane zachowanie tych osób, może mieć swoje konsekwencje w dalszym dorosłym życiu. Chcąc zapewnić bezpieczeństwo naszym „pociechom” starajmy się interesować ich poczynaniami i efektywnie organizować im czas wolny.