Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Jesteś zawodnikiem sportów zespołowych lub hobbystycznie biegasz dla zdrowia? Niezależnie celu aktywności musisz pamiętać o tym, by wybrać odpowiednie akcesoria. Czy będą mieć one wpływ na wyniki i efektywność?

Zegarek naręczny to przyjaciel każdego sportowca – niezależnie, czy jesteś na poziomie amatorskim, czy profesjonalnym. Dzięki zaawansowanej technologii możesz z jego pomocą monitorować efektywność treningu i wydolność organizmu. Czy to wszystko (lub aż tyle)? Czy nowoczesne zegarki mają coś do zaoferowania? Poznaj Casio i przekonaj się, że złoty zegarek G-Shock nie tylko jest świetnym lifestylowym dodatkiem do odzieży, ale także funkcjonalnym narzędziem dla aktywnych.

Casio G-Shock – co w nim tak wyjątkowego?

Nie można przejść obojętnie obok rozpiętości cenowej Casio G-Shock. Modele mogą kosztować między 150 - 40 000 zł. Dodatkowo niezależnie od wybranej konstrukcji, każdy użytkownik otrzymuje najwyższą jakość wykonania i dbałość o najdrobniejsze detale, co można zaobserwować gołym okiem. Jest to bez wątpienia ukłon w stronę klientów.

Ogromnym atutem jest różnorodność wizualna poszczególnych produktów. G-Shock to sportowe zegarki na pasku z tworzywa syntetycznego, które dostępne są w niezliczonej ilości wersji – od tradycyjnych i stonowanych jednolitych kolorów, po odważne i rzucające się w oczy zdobienia. Więcej na temat zegarków g-shock przeczytasz w tekście na stronie metropoliabydgoska.pl.

Historia Serii G-Shock

Głównym założeniem inżynierów odpowiedzialnych za projekt G-Shock było zapewnienie zasady 3x10. Konstrukcje miały bowiem wytrzymać upadek z 10 metrów, 10 atmosfer i 10 lat na jednej baterii. Powstało ponad 200 prototypów, by w roku 1983 światło dzienne ujrzał model Casio G-Shock DW-5000C. Warto dodać w formie ciekawostki, że zrzucając wszystkie prototypy z 3 piętra (wielokrotnie), Kikuo Ibe wchodził i schodził za każdym razem po schodach – bez pomocy windy.

Co zapoczątkowało projekt serii G-Shock? Kikuo Ibe (główny inżynier odpowiadający za projekt) upuścił i zepsuł zegarek, który otrzymał w prezencie od ojca. Przedstawiając pomysł zarządowi firmy Casio, otrzymał zaledwie dwóch pomocników – przez co zespół nazywany był „Świętą Trójcą”.

Czy zegarki damskie G-Shock są tak samo wytrzymałe, jak konstrukcje dla Panów? Jest to częste pytanie na forach i w grupach dyskusyjnych. Odpowiedź brzmi: TAK. Kobiece czasomierze dla aktywnych są wykonane z tych samych tworzyw, przy użyciu identycznej technologii i zapewniają te same funkcje. Jedyna różnica to rozmiar i wykończenie (np. kolorystyka).

Złoty zegarek dla aktywnych? Może G Shock od Casio?