Roleta Rzymska Karnix

Twoje okna już Cię nudzą? A może dopiero wykańczasz mieszkanie i zastanawiasz się nad dekoracją okien? Proponujemy rolety rzymskie - dowiedz się, jak działają, jakie mają zalety oraz jak je zamontować.

Jak działają rolety rzymskie?

Patrzysz w swoje okna i marzysz, aby wyglądały i pięknie, i modnie? Dekoracje okienne składające się ze standardowych firan i zasłon na pewno już nie spełniają tych kryteriów... Nowoczesnym i estetycznym rozwiązaniem będą rolety rzymskie.

Ten typ zasłon okiennych to najlepsza opcja, jeśli chcemy równocześnie kontrolować ilość wpadającego do pomieszczenia światła dziennego, jak i udekorować okno. Rolety rzymskie są praktyczne, funkcjonalne i estetyczne - na pewno i Tobie przypadną do gustu!

Przejdźmy do konkretnych informacji: rolety rzymskie są formą zasłon (często mówi się o nich też żaluzje rzymskie). Gdy są rozwinięte, wyglądają jak kawałek materiału. Gdy są podciągnięte, układają się w nachodzące na siebie subtelnie fałdy. Roletami rzymskimi użytkownik steruje za pomocą łańcuszka lub sznurka, można także wybrać te, które podnosi się i opuszcza z wykorzystaniem pilota.

Z jakiego materiału robi się rolety rzymskie?

Rolety rzymskie można wykonać z dowolnego materiału. Mogą mieć szelki (dzięki którym łatwiej jest je zawiesić na karniszu), falbany czy inne dodatkowe dekoracyjne elementy.

Wybierając materiał na rolety rzymskie, najważniejsza jest jego transparentność. Przykładowo: do salonu warto kupić rolety z półtransparentnej tkaniny, tak by osłonić pomieszczenie przed wzrokiem osób po drugiej stronie okna. Natomiast do sypialni najlepszą opcją jest materiał gruby. Co więcej, rolety do pomieszczeń wymagających zaciemnienia mogą mieć dodatkową podszewkę black-out. Sprawia ona, że nadmiar światła słonecznego jest zatrzymywany, a sama zasłona może pełnić funkcję estetyczną, bo wciąż może mieć dowolny wzór.

Rolet rzymskich w różnych wzorach i z różnych materiałów szukaj na https://www.karnix.pl/rolety-rzymskie.html.

Rolety rzymskie - dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

Rolety rzymskie są świetną opcją dla tych, którzy lubią połączenie estetyki z funkcjonalnością. Za ich pomocą zadbasz o prywatność własnego mieszkania, ochronisz je przed ciekawskimi oczami przechodniów i sąsiadów, ale też bez problemu będziesz regulować ilość wpadającego do pomieszczenia światła dziennego.

Korzystanie z rolet rzymskich jest bardzo łatwe - steruje się nimi za pomocą sznurka lub łańcuszka, ewentualnie za pośrednictwem pilota. Nie wymagają od Ciebie przygotowania i czytania wielostronicowych instrukcji.

Podobnie jak obsługa, tak i sam montaż (również i demontaż) rolet rzymskich jest bardzo prosty. Wystarczy wywiercić otwory, potrzebne do przymocowania mechanizmu do ściany - wszystko trwa maksymalnie kilkadziesiąt minut. Same rolety łatwo ściągnąć, by je wyprać lub zmienić na inne.

No i jeszcze jedna zaleta, która jest bardzo ważna: estetyka. Rolety rzymskie możesz kupić gotowe lub uszyć je z dowolnie wybranego materiału, dokładnie na wymiar okna (co jest istotne, jeśli Twoje okna są niestandardowego formatu). Oferta na www.karnix.pl jest bardzo szeroka, możesz wręcz przebierać w kolorach i wzorach rolet.