Zabiegi medycyny estetycznej czy warto się na nie decydować?

Medycyna estetyczna znana jest na całym świecie. Pozwala na dłużej zachować naturalny, młody wygląd, opóźnić proces powstawania zmarszczek czy starzenia się skóry. W Polsce od kilku lat zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością, jednak wiele osób wciąż jest nastawionych do niej negatywnie. Czym jest medycyna estetyczna i na jakie zabiegi z jej zakresu warto się zdecydować?
Definicja medycyny estetycznej
Termin medycyna estetyczna” wśród wielu osób budzi negatywne skojarzenia. Dla części z nich oznacza ofiary nieudanych operacji plastycznych, których zdjęcia krążą po sieci czy też poprawianie się” na siłę. Nic bardziej mylnego. Medycyna estetyczna to nieinwazyjne i bezpieczne zabiegi, dzięki którym w widoczny sposób możemy skorygować defekty urody. Medycyna estetyczna, według definicji, to dział medycyny, zajmujący się poprawianiem jakości życia osób zdrowych poprzez podejmowanie działań zapobiegawczych, związanych z profilaktyką starzenia się skóry, a także w późniejszym okresie zabiegów rekonstrukcyjnych, mających za zadanie odtworzyć stan sprzed tego procesu. Jedyny i nadrzędny cel medycyny estetycznej to poprawienie fizycznej atrakcyjności pacjenta.
Kiedy stosować zabiegi medycyny estetycznej?
Nasza skóra starzeje się każdego dnia. Nieustannie jest narażona na szkodliwe czynniki środowiska takie jak smog, stres czy promieniowanie słoneczne. Nieodpowiednia dieta ma także znaczący wpływ na jej wygląd. Wielu pacjentom wydaje się, że zabiegi medycyny estetycznej lepiej odłożyć na później”. Nic bardziej mylnego. Wiele zabiegów z tej dziedziny z powodzeniem można wykonywać od 25 roku życia, a nawet wcześniej, jeśli istnieje taka konieczność.
Od niedawna bardzo popularnym zabiegiem stała się mezoterapia igłowa, która pozwala przywrócić naszej skórze piękny i zdrowy wygląd. Charakteryzuje się całkowitą bezbolesnością oraz natychmiastową skutecznością. To doskonała metoda profilaktyki, która hamuje proces starzenia się skóry. Polega na dostarczaniu bezpośrednio do skóry właściwych substancji, takich jak peptydy, minerały i witaminy. Te z kolei stymulują naturalne mechanizmy naprawcze skóry i powstrzymują działanie wolnych rodników. Ponadto, posiadają zdolności wiązania cząsteczek wody, dzięki czemu naskórek oraz skóra właściwa zostają optymalnie nawilżone. Kolejnym zyskującym coraz większą popularność zabiegiem jest terapia osoczem płytkowym. To świetny zabieg skierowany do pacjentów, którzy poszukują produktów naturalnych w swojej pielęgnacji lub ze względu na uczulenia nie mogą korzystać z wielu preparatów. Poprzez pozyskiwanie osocza bogatopłytkowego z krwi pacjenta, komórki skóry zostają pobudzone do biostymulacji poprzez działanie na nie czynnikami wzrostu. Osocze bogatopłytkowe wspiera powstawanie nowego kolagenu oraz poprawia ukrwienie skóry. To z kolei prowadzi do poprawy jej elastyczności, napięcia oraz kolorytu.
Więcej informacji oraz szeroką ofertę zabiegów z zakresu medycyny estetycznej znajdziecie na stronie: http://neobeauty.pl/.
Autor: Zewnętrzny materiał partnerski