Sale konferencyjne tworzy się w firmach coraz częściej. Dawniej sale konferencyjne znajdowały się tylko w bardzo dużych firmach i korporacjach. Dziś nawet firmy średnie i mniejsze decydują się na organizację sali konferencyjnej. Aby była ona w pełni funkcjonalna, potrzebne jest odpowiednie nagłośnienie. I właśnie o tym będzie poniższy artykuł.

Profesjonalne nagłośnienie wewnątrz i na zewnątrz

Dobre firmy zajmujące się nagłośnieniem, zapewniają sprzęt najwyższej klasy. Profesjonalne nagłośnienie pozwala na doskonała jakość dźwięku w każdej przestrzeni: zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Największa zaletą profesjonalnych urządzeń do nagłośnienia jest fakt, że może być ono zaprojektowanie zamontowane nawet w bardzo skomplikowanych przestrzeniach. W dobrych firmach zajmujących się sprzedażą i montażem urządzeń, takich jak np. Wizualizer, oferowane są głośniki zarówno do montażu ściennego, jak i głośniki słupkowe, nisko tonowe, głośniki do zabudowy, strumieniowe oraz sferyczne. Nagłośnienie specjalistyczne może być zamontowane w salach konferencyjnych, w salonach sprzedaży samochodu, w galeriach, hotelach, dużych firmach i oczywiście salach konferencyjnych. Wraz z nagłośnieniem montuje się także mikrofony, niezastąpione w salach konferencyjnych, w aulach na uniwersytetach oraz w wielu firmach. Są one potrzebne zarówno prowadzenia wykładów, jak i do prowadzenia audiokonferencji.

Tylko najlepsze marki

Decydując się na profesjonalne nagłośnienie, powinno zależeć nam na zamontowaniu produktów najwyższej jakości. Najczęściej montowanymi i najbardziej znanymi markami są: Apart Audio, JBL, Ecler, Martin Audio, Meyer Sound, D&B, AMC, RCF, SHURE, AKG, BSS, DBX, Crown, Soundcraft, WorkPro, Key Digital. Warto je wymierać. Po pierwsze są to marki znane, a producenci dokładają wszelkich starań, aby produkty miały naprawdę wysoką jakość. Po drugie, dobre produkty to dłuższy czas gwarancji. Po trzecie, wysokiej klasy sprzęt zapewnia wyjątkowo dobre doznania akustyczne.

Ważne jest także fachowe doradztwo…

Sprzęt powinien być odpowiednio dobrany, wtedy możemy mieć pewność, że będzie odpowiednio działał i będzie spełniał indywidualne potrzeby. W dobrym wyborze pomogą specjaliści. Dlatego warto zgłaszać się do najlepszych firm. Nagłośnienie sali konferencyjnej powinno być dopasowane do wielkości sali, ilości uczestników konferencji, a także do innych, indywidualnych potrzeb. Często potrzebne są profesjonalne wyliczenia, które biorą pod uwagę rodzaj montażu. Kąty propagacji i wiele, wiele innych czynników. Dobre firmy wykonują najpierw cały projekt nagłośnienia i na jego podstawie wykonują również cennik. Projekt dopasowany jest do potrzeb i do budżetu klienta. Jeżeli sala konferencyjna ma kształt podkowy, najczęściej stosuje się multifony, natomiast kiedy sala jest bardzo duża, najczęściej potrzebne są duże zestawy głośników.

Nagłośnienie w sali konferencyjnej – na co zwrócić uwagę?

Dobór nagłośnienia jest ważny

Odpowiedni dobór nagłośnienia jest gwarancją, że każdy, bez względu na to ile jest osób i gdzie siedzi, będzie dokładnie wszystko słyszał. To bardzo denerwujące, kiedy na sali konferencyjnej są miejsca, w których dźwięk dochodzi bardzo słaby i prawie nic nie słychać. Dobre nagłośnienie ma znaczenie zarówno dla odpowiedniego przebiegi np. konferencji, jak i dla wizerunku firmy czy organizacji prowadzącej spotkanie. Jeżeli posiadasz salę konferencyjną, którą podnajmujesz innym podmiotom, również powinieneś zadbać o idealne jej nagłośnienie. W innym przypadku stracisz wielu klientów.