Skoda Fabia należy do najczęściej wybieranych samochodów w Polsce – zarówno przez klientów indywidualnych, jak i przez firmy. Jest idealnym kompromisem pomiędzy wygodą i wyposażeniem a atrakcyjną ceną. Sprawdza się również świetnie jako auto pod leasing – na co możemy liczyć, decydując się na ten czeski model?

Fabia III generacji - charakterystyka

Czeska marka od lat wiedzie prym, jeśli chodzi o motoryzacyjne wybory Polaków. Skoda Fabia nie jest tutaj odstępstwem – należący do III generacji model przejął po swoich poprzednikach dwie główne zalety, czyli dobre prowadzenie przy zachowaniu przystępnej dla przeciętnego użytkownika dróg ceny. Auto jest także przyjemne dla oka i nowoczesne – czteroletni już model nie ustępuje pod względem wizualnym nowym samochodom z segmentu B. Do wyboru mamy dwie wersje – hatchback oraz kombi, obie produkowane do 2018 roku. Model można znaleźć w różnych wersjach w ofercie firmy Arval – Skoda Fabia 2015 jest dostępna w opcji leasingu aut używanych.

Najlepsze auta firmowe pod leasing – Skoda Fabia 2015

Dostępne wersje silnikowe

Wśród silników benzynowych mamy do wyboru wersję o pojemności od 1.0 l do 1.2 l, o mocy od 60 do 110 KM. W najsłabszej wersji rozpędza się on do 100 km/h w 15,7 s, w najmocniejszej – w 9,4 s.

Silnik diesla występuje w wersji 1.4, w wariancie 90 KM oraz 105 KM. Słabsza opcja rozpędza samochód do 100 km/h w 11,1 s, mocniejsza – w 10,1 s.

Warianty wyposażenia

Skoda Fabia z 2015 roku występuje w czterech wariantach wyposażenia:

  1. ACTIVE – w wersji podstawowej posiada poduszki powietrzne boczne tylnej kanapy oraz poduszki powietrzne kurtynowe, jest wyposażona w elektrycznie sterowane lusterka, aluminiowe felgi oraz przyciemniane szyby.

  2. AMBITION – w wersji podstawowej jest wyposażona w poduszki powietrzne boczne tylnej kanapy i poduszki powietrzne kurtynowe, posiada elektrycznie sterowane lusterka i manualną klimatyzację. Atrakcyjny wygląd zapewniają aluminiowe felgi i przyciemniane szyby, wersja posiada także komputer pokładowy oraz system multimedialny z ekranem dotykowym.

  3. STYLE – w tej opcji w standardzie możemy liczyć na poduszki powietrzne boczne z tyłu oraz poduszki kurtynowe, reflektory LED i system kontroli odległości, wsparty awaryjnym hamowaniem. Model posiada także czujnik zmierzchu i czujniki parkowania, elektrycznie sterowane lusterka i manualną klimatyzację. W opcji standardowej jest również skórzana kierownica i drążek zmiany biegów, aluminiowe felgi, przyciemniane szyby, komputer pokładowy oraz system multimedialny z ekranem dotykowym.

  4. Monte Carlo – w tej opcji w standardzie możemy liczyć na poduszki powietrzne boczne tylnej kanapy i poduszki powietrzne kurtynowe oraz reflektory LED. Komfort zapewniają elektrycznie sterowane lusterka i manualna klimatyzacja, a także skórzana kierownica i drążek zmiany biegów. Model posiada stały panoramiczny dach i przyciemniane szyby, jest wyposażony w komputer pokładowy oraz system multimedialny z ekranem dotykowym.

Każdą wersję można także zamówić z rozszerzeniem o opcjonalne elementy wyposażenia, dostępne dla tego modelu.

Największe zalety Skody Fabii

Skoda Fabia 2015 kombi lub hatchback to model o wielu zaletach, dzięki czemu utrzymuje się na wysokiej pozycji wśród najczęściej wybieranych pojazdów. Wiele firm z Warszawy decyduje się na jej kupno lub leasing, ponieważ nawet używany samochód tej serii dobrze sprawdza się podczas wynajmu długoterminowego. Do jej największych zalet należy bogate wyposażenie w kilku opcjach, duża niezawodność i starannie wykonane wnętrze. Fabia III generacji dobrze się prowadzi i nowocześnie wygląda, posiada także pojemny bagażnik, w wersji kombi o pojemności do 1395 l. Cena Skody Fabii z 2015 roku nie jest wysoka, leasing aut używanych również można znaleźć w bardzo atrakcyjnych ratach, co pozwala skorzystać z takiej opcji wielu przedsiębiorcom. Auto jest wygodne, nawet dla wysokich osób, dzięki czemu dobrze sprawdza się jako samochód służbowy.