Naprawy powypadkowe – jak wybrać dobry serwis?

Wypadek może oznaczać zarówno kosmetyczne usterki pojazdu, jak również konieczność jego kompleksowych prac na różnych układach i karoserii. Jak wybrać dobry serwis, w którym będziemy mogli skorzystać z napraw powypadkowych?

Uszkodzenie samochodu może być poważnym problemem dla każdego kierowcy. Jeśli jego pojazd nie nadaje się do użytkowania i wymaga naprawy, wtedy często pojawia się pytanie – gdzie można je przeprowadzić?

Temu tematowi poświęciliśmy nasz najnowszy artykuł, w którym doradzamy, gdzie warto wykonać naprawę po wypadku.

Jeśli czekają nas naprawy powypadkowe, możemy skorzystać z nich także w warszawskim serwisie marki Ford Lipski.

Naprawy powypadkowe – co to jest?

Pod pojęciem takim jak naprawa powypadkowa znajduje się naprawa, która prowadzona jest po wypadku – zarówno na samochodzie sprawcy, jak również ofiary zdarzenia drogowego.

Taka naprawa auta może obejmować różne prace, w tym między innymi:

  • prace mechaniczne

  • prace z układem elektrycznym

  • prace blacharskie i lakiernicze

Zakres prac powypadkowych jest bardzo szeroki – gdy będą wykonane profesjonalnie, wtedy pojazd będzie mógł wrócić do swojego oryginalnego stanu.

Naprawy powypadkowe – w ASO czy w nieautoryzowanym warsztacie?

Dzisiaj powypadkowa naprawa samochodu może być wykonana zarówno serwisie ASO marki, czyli w autoryzowanej stacji obsługi, na przykład marki Ford, jak również w warsztatach nieautoryzowanych, które prowadzą prace na samochodach wszystkich marek.

Zaleca się, aby naprawa została wykonana w ASO, zwłaszcza wtedy, gdy pojazd jest nadal na gwarancji. Właściciele samochodów starszych, po okresie gwarancji, decydują się głównie na warsztaty nieautoryzowane.

Naprawy powypadkowe – ubezpieczenia OC, AC

Generalnie, miejsce, w którym wykonana będzie naprawa usterek po kolizji czy po wypadku, zależne jest od tego, kto wywołał zdarzenie drogowe. Jeśli jesteśmy ofiarą wypadku, czyli zostaliśmy poszkodowani przez innego uczestnika ruchu drogowego, wtedy za naprawę szkód nie płacimy z własnej kieszeni – są one pokrywane z polisy OC sprawcy.

W przypadku, gdy sami wywołaliśmy zdarzenie albo też jest ono wynikiem losowego przypadku, wtedy może ochronić nas polisa AC – autocasco. Wtedy także ubezpieczyciel pokryje koszty napraw zgodnie z zakresem ochrony zawartym w umowie ubezpieczeniowej.

Jeśli nie możemy pokryć naprawy z polisy, wtedy musimy zapłacić za nią z własnej kieszeni. Niestety, mechanika, blacharstwo czy lakiernictwo to spore koszty, więc wtedy kierowcy najczęściej wybierają warsztaty nieautoryzowane, gdzie ceny są niższe niż w ASO.

Naprawy powypadkowe – także bezgotówkowo

Aktualnie dużym zainteresowaniem wśród kierowców cieszą się naprawy bezgotówkowe pozwalające na kompleksową likwidację szkód komunikacyjnych przy korzystaniu z polisy OC, AC.

Bezgotówkowa naprawa nie wymaga wtedy wizyty w zakładzie ubezpieczeń – wszystkie formalności załatwimy w warsztacie posiadającym umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym.

Klient nie musi wtedy wykładać własnych pieniędzy na naprawę powypadkową – rozliczenie następuje pomiędzy warsztatem a ubezpieczycielem.

Naprawy powypadkowe – skorzystaj ze sprawdzonych serwisów!

Jeśli chcemy zdecydować się na naprawy powypadkowe Warszawa to wiele serwisów, które świadczą tego rodzaju usługi – można znaleźć je obecnie także przez internet.

Do skorzystania ze swojej oferty w ramach napraw powypadkowych zaprasza serwis samochodowy Lipski!