Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Niektórzy mają swoją ulubioną kawę. Inni eksperymentują i za każdym razem wybierają inna kawę poszukując tej najlepszej. Często zdarza się, że ktoś bardzo długo stoi przed półka z kawami w supermarkecie i nie ma pojęcia, co wybrać! Warto zatem zainteresować się tematem. Jak? Można sprawdzić ranking kaw mielonych i ranking kawy ziarnistej. Z rankingów można dowiedzieć się nie tylko tego, jaka kawa ziarnista jest najlepsza, ale także, do jakiego rodzaju zaparzania nadaje się najlepiej.

Gatunki kaw ziarnistych

Jaka jest najlepsza kawa ziarnista na świecie? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Gatunków kaw jest dziesiątki, a nawet setki. Jednak, do najpopularniejszych należą dwa gatunki: arabica oraz robusta. Bardziej docenianą kawą jest ta pierwsza. Arabica przez wielu uważana jest za najlepsza kawę na świecie. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na swój intensywny aromat i delikatny smak. Poza tym, w arabice zawartość kofeiny jest znacznie mniejsza niż w innych gatunkach kaw. Arabica doskonale nadaje się do różnego rodzaju zaparzania. Świetnie sprawa się w ekspresach do kawy ze względu na dużą ilość olei w niej zawartych. Dzięki nim kawa jest oleista i gęsta. A dla kogo jest robusta? Ten gatunek kawy ziarnistej przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które bardzo lubią kawę mocą i z dużą zawartością kofeiny. Jaka kawa jest najlepsza na świecie dla Ciebie? Musisz sam spróbować kilka jej rodzajów i sprawdzić, która najlepiej Ci smakuje i jak działa na Twój organizm!

Mieszanki kaw ziarnistych

Bardzo często możemy spotkać się z mieszankami kaw ziarnistych. Zazwyczaj w mieszankach jest przewaga jednego gatunku kawy. I jak można się domyśleć, kawa może być albo delikatniejsza i z mniejszą zawartością kofeiny, jeżeli przeważać będzie arabica, a mocniejsza i bardziej gorzka, jeżeli więcej będzie robusty. Przy zakupie mieszanek warto o tym pamiętać. Jeżeli lubisz kawy delikatne, ale chcesz, aby ilość kofeiny była większa, warto wybierać mieszanki z dodatkiem robusty, w których jednak zdecydowanie dominuje arabica.

Najlepsza kawa ziarnista na świecie – czy taka istnieje?

Rankingi kaw a kawa specialty

Przeglądając rankingi kaw ziarnistych oraz ranking kaw mielonych można zauważyć, że czołowe miejsca często zajmują kawy, które oznaczone są jako specialty. Co to oznacza? Kawy z takim oznaczeniem uznawane są za najlepsze kawy na świecie. Chcesz dowiedzieć się, jaka najlepsza jest kawa ziarnista – ranking z pewnością Ci pomoże! Rankingi tworzone są przez znawców kaw, którzy naprawdę wiedzą „co w kawie piszczy”.

Zapewne myślisz, że najlepsze kawy ziarniste są również najdroższymi kawami? Tutaj miła niespodzianka, bo nie zawsze cena idzie w parze z jakością kawy. O ile bardzo drogie kawy to koszt zbliżony do tysiąca złotych za kilogram, to bardzo dobra kawę, oznaczoną jako kawa specialty, można zakupić już od 100 zł za kilogram. Jeżeli jesteśmy indywidualnymi konsumentami i nie potrzebujemy dużych ilości kawy, powinniśmy kupować małe opakowania, które nie stracą aromatu. Przy małych opakowaniach, cena za kawę z najwyższej półki nie jest znacznie wyższa od kaw, które znajdziemy w zwykłych supermarketach.

Kawa jest jedną z naszych codziennych przyjemności. Warto zatem kupować kawę, która będzie wyśmienita w smaku, a jej aromat będzie unosił się w całym mieszkaniu. Kawa ziarnista, która w dodatku uznawana jest za jedną z najlepszych na świecie, świetnie sprawi się również jako prezent dla bliskiej osoby. Ucieszy się mama lub tata, przyjaciele, ale również jest to idealny prezent dla pracowników firmy na święta, czy dla kontrahentów i klientów. Dobra kawa zbliża!