Mistrzowie Europy z KM PSP w Łodzi

Niebywałego wyczynu dokonali strażacy reprezentujący KM PSP w Łodzi podczas rozgrywanych w dniach 21-29 września 2018 roku w Hiszpanii VII Mistrzostwach Europy Policjantów i Strażaków – European Police and Fire Games 2018. Drużyna w składzie: st. sekc. Waldemar Jagiełło – pływanie, lekkoatletyka, mł. asp. Adam Ojrzyński – siatkówka oraz sekc. Marcin Bartoszek - lekkoatletyka zdobyli wspólnie… 25 medali. Zawody odbywały się w 7 miastach: Algeciras, Los Barrios, San Roque, La Linea, Castelar, Jimena i Tarifa.

Najwięcej, bo aż 21 medali zdobył st. sekc. Waldemar Jagiełło. Multimedalista pełniący na co dzień służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 w Łodzi zdobył 10 złotych i 6 srebrnych medali w pływaniu. Bezkonkurencyjny okazał się na dystansach 50, 100, 200, 400 i 1500 metrów (stylami klasycznym, grzbietem, dowolnym, zmiennym i motylkowym). Trzy brązowe medale dorzucił w konkurencji pływania na dystansie 3km na wodach otwartych.

Startował także w lekkoatletyce zdobywając wspólnie z sekc. Marcinem Bartoszkiem z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 9 mistrzostwo Europy w sztafecie 4x400 metrów i wicemistrzostwo w sztafecie 4x100. Wspólnie ze strażakami z KM PSP w Łodzi sztafetę reprezentowali mł. asp. Roger Klos z KM PSP w Gliwicach i st. sekc. Sylwester Michalak z KP PSP w Kutnie. Poza występem w sztafecie sekc. Marcin Bartoszek zdobył także brązowy medal w biegu indywidualnym na 400m.

Mistrzami Europy zostali również świeżo upieczeni mistrzowie świata z Korei Południowej mł. asp. Adam Ojrzyński z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 6 oraz mł. kpt. Michał Barczyk (KM PSP Warszawa), którzy w finale turnieju siatkówki dwuosobowej pokonali 2:0 drużynę z Hiszpanii.

Zdjęcia: archiwum prywatne zawodników.