Biblioteka Miejska w Łodzi szykuje tydzień od ramek po muzykę z gier

W łódzkich bibliotekach ten tydzień układa się w zaskakująco różnorodny plan. Są zajęcia manualne, fotografia, spotkanie literackie i rozmowa o dźwiękach, które budują emocje równie mocno jak obraz. Wiele wydarzeń ma otwarty charakter, ale przy dwóch trzeba wcześniej zadzwonić i zarezerwować miejsce. To program, który pokazuje, że biblioteka dawno wyszła poza półki z książkami.
- Ręczne warsztaty i fotograficzny obraz miasta otwierają tydzień
- Od książki o stracie po rozmowę o dźwiękach z gier wideo
Ręczne warsztaty i fotograficzny obraz miasta otwierają tydzień
Początek tygodnia należy do osób, które lubią pracę twórczą i patrzenie na miasto przez detale. Najpierw pojawi się decoupage, czyli spokojne, precyzyjne ozdabianie przedmiotów. Potem przyjdzie czas na fotografie Łodzi widzianej oczami mieszkańców i przez lokalną architekturę.
- 15 czerwca, godz. 17:00 – warsztaty z decoupage’u w Bibliotece Olimpia przy ul. Lumumby 12. Uczestnicy przygotują ramki na zdjęcia, a wszystkie materiały zapewni biblioteka. Zajęcia są bezpłatne, obowiązują zapisy pod numerem 571 553 042.
- 16 czerwca, godz. 17:00 – wernisaż wystawy fotograficznej w Bibliotece Gdańskiej przy ul. Gdańskiej 8. To finał konkursu fotograficznego wspieranego przez stowarzyszenie Level Up!, a jego tematem są mieszkańcy Łodzi i lokalna architektura. Wstęp jest wolny.
Taki zestaw nie jest przypadkowy. Z jednej strony daje przestrzeń do własnej pracy i rękodzieła, z drugiej pokazuje miasto w kadrze, bez wielkich słów, za to przez codzienne sceny i dobrze znane miejsca.
Od książki o stracie po rozmowę o dźwiękach z gier wideo
Środa i czwartek przynoszą mocniejszy, bardziej refleksyjny ton. Najpierw będzie spotkanie wokół książki Doroty Groyeckiej, potem rozmowa o muzyce, która dla wielu graczy bywa równie pamiętna jak sam obraz. To dwa różne wydarzenia, ale oba stawiają na uważność i słuchanie.
- 17 czerwca, godz. 17:30 – spotkanie autorskie z Dorotą Groyecką w Bibliotece Wolność przy pl. Wolności 4. Rozmowa będzie poświęcona książce „Krwinki. Opowieści o stracie i nadziei”. Udział jest bezpłatny.
- 18 czerwca, godz. 17:00 – spotkanie „Muzyka w grach wideo – dźwięki, które budują światy” w Bibliotece Odyseja przy ul. Wschodniej 42. Organizatorzy zapowiadają rozmowę o tym, jak ścieżki dźwiękowe wpływają na odbiór gry podczas eksploracji, walki i scen fabularnych. Jak podkreślają, chodzi o muzykę „od prostych melodii dawnych konsol po rozbudowane orkiestracje”.
„Porozmawiamy o tym, jak ścieżki dźwiękowe kształtują i wzbogacają doświadczenia gracza” – zapowiadają organizatorzy.
Na to spotkanie trzeba się zapisać wcześniej. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem 577 470 040. Organizatorzy zachęcają też, by zabrać własną playlistę ulubionych utworów, bo rozmowa ma dotyczyć nie tylko teorii, ale i osobistych muzycznych tropów.
na podstawie: Urząd Miasta Łodzi.
Ostatnie Artykuły

Biblioteka Miejska w Łodzi szykuje tydzień od ramek po muzykę z gier

Pierwsze letnie kino w Fuzji zamknęło Hummus Day mocnym filmem

Budowlani Łódź się rozpędzili i wrócili z Krakowa z Pucharem Ekstraligi

Park Staszica pamięta początki Łodzi. Tak wyglądał zanim stał się znanym parkiem

Muzyczne Matinée wróciło do Muzeum Miasta Łodzi z młodymi talentami

Jak wygląda oddawanie krwi i co warto zrobić przed wizytą

Noc Świętojańska wraca do Łodzi. Miasto podpowiada, gdzie szukać klimatu

Od modeli do turniejów. Łódzki sklep stał się centrum bitewnych emocji

Nowa wystawa o modzie otwarta w Łodzi. To opowieść o miejskim stylu

W Łodzi ruszył sezon bezpłatnych zajęć pod chmurką

Coffee rave w Manuarte. Taniec i kawa bez tanecznych przygotowań

Mimo deszczu ruszyła parada przed meczem Gortat Team i NATO Team w Łodzi

Łódź Fabryczna zabrzmiała improwizacją. Orkiestra dała pierwszy koncert

Alpaki, iluzjonista i dmuchańce nad Stawami Stefańskiego
Przydatne dane teleadresowe
- Miejska Galeria Sztuki w Łodzi - bilety, godziny i lokalizacje
- I Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów w Łodzi - kontakt, godziny i zakres działania
- Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Łodzi - kontakt, adres i jednostki podległe
- V Komisariat Policji w Łodzi - kontakt, telefony i godziny przyjęć
- Parafia św. Marka Ewangelisty w Łodzi - msze, kancelaria, sakramenty
- Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi - kontakt, oddziały, rejestracja
