Filmowe Lato w Łodzi pełne emocji odwagi i kinowej magii dla dzieci

Łódź zaprasza najmłodszych na Filmowe Lato pełne emocji, przygód i twórczych warsztatów. W tym roku kino stanie się miejscem odkrywania odwagi, empatii i pierwszych miłości – czy jesteście gotowi na tę niezwykłą podróż?
- Filmowe wydarzenia dla dzieci w sercu Łodzi
- Warsztaty i spacery po filmowej Łodzi dla całych rodzin
Filmowe wydarzenia dla dzieci w sercu Łodzi
W pierwszy i drugi weekend lipca, czyli od 4 do 6 oraz od 11 do 13 lipca 2025 roku, Mediateka MeMo oraz Muzeum Kinematografii w Łodzi przemienią się w magiczne przestrzenie pełne filmowych opowieści dla młodych widzów. To wyjątkowa okazja, by zanurzyć się w świat emocji, humoru i niespodziewanych zwrotów akcji, które poruszają serca zarówno dzieci, jak i ich rodzin.
Organizatorzy przygotowali repertuar z premierowymi pokazami takich filmów jak „Dziewczyna z Kolonii” w reżyserii Ido Fluka czy animowaną produkcję „Basia. Mam swój świat”. Dla fanów kina familijnego czeka także dramatyczno-przygodowa historia „Dzieci z ulicy Srebrnej” autorstwa Mehdi Avaza. To propozycje, które pozwolą młodym widzom przeżyć niezapomniane chwile na dużym ekranie.
Warsztaty i spacery po filmowej Łodzi dla całych rodzin
Filmowe Lato to nie tylko seanse – to także szansa na rozwijanie pasji i kreatywności podczas specjalnych warsztatów filmowych skierowanych do dzieci i młodzieży. Uczestnicy będą mogli zgłębić tajniki tworzenia filmu oraz poznać historię Łodzi jako miasta, które od lat stanowi tło dla wielu znanych produkcji kinowych.
W ramach festiwalu odbędzie się również bezpłatny spacer po miejscach związanych z kinematografią w Łodzi. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć zakątki miasta, które często pojawiają się na ekranie i poczuć magię filmowego świata na własnej skórze.
W programie znalazły się także tematyczne sekcje filmowe: od klasycznych dzieł studia Ghibli, które zachwycają widzów na całym świecie, przez opowieści o pierwszych zauroczeniach i sile humoru, aż po historie pełne przygód i odwagi. Każdy znajdzie coś dla siebie!
Zainteresowani szczegółami programu oraz zapisami na warsztaty mogą uzyskać informacje pod numerem telefonu lub osobiście w Mediatece MeMo oraz Muzeum Kinematografii w Łodzi.
Na podstawie: Urząd Miasta Łodzi
Ostatnie Artykuły

Dzieci z województwa łódzkiego rzadko trafiają do uzdrowisk - NFZ pokazuje, kto korzysta z leczenia

Asfalt wraca na Bałuty, a kolejka remontów zaczyna się przesuwać

Kino pod biblioteką zyskuje nowy rytm - Łódź stawia na klubowe seanse

Pabianicka domyka remont i szykuje się na powrót samochodów

Ponad 100 wystawców i CV na start. Łódź szykuje wielkie targi pracy

Kolumny bez rozkopanej jezdni – ruszyła budowa kanalizacji sanitarnej

Na A2 między Łodzią a Poznaniem ruszył pomiar na ponad 15 kilometrów

Plac Niepodległości gotowy, tramwaje MPK Łódź wracają na Pabianicką

Ostatni tydzień głosowania - łódzcy dzielnicowi czekają na werdykt

O cyfrowych łzach dziecka i hejcie, który zaczyna się w szkole i w sieci

W Konstantynowie zielona przemiana wyjdzie z sali prosto na ulice miasta

Łódzcy policjanci ostrzegają - oszuści podają się za bank i policję

Plac Wolności zamieni się w wielką scenę. Łódź świętuje taniec bez barier

W Brzustowcu uczniowie zobaczyli, że administracja ma wiele ścieżek kariery
Przydatne dane teleadresowe
- Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi - kontakt, godziny, wydziały
- Oddział Polskiej Akademii Nauk w Łodzi - kontakt i instytuty
- Instytut Ekspertyz Ekonomicznych i Finansowych w Łodzi - kontakt, opinie, godziny
- Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi - kontakt i godziny
- Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 w Łodzi - kontakt, zajęcia, zapisy
- Łódzki Urząd Skarbowy w Łodzi - kontakt, godziny, e - PIT
