Tydzień pełen inspiracji w łódzkiej bibliotece spotkania, wykłady i warsztaty
Biblioteka Miejska w Łodzi przygotowała na nadchodzący tydzień wyjątkową ofertę dla miłośników literatury, podróży i designu. Od inspirujących spotkań po praktyczne warsztaty – każdy znajdzie coś dla siebie!

Wyjątkowe wydarzenia w Bibliotece Miejskiej w Łodzi od 19 do 25 maja

Już od poniedziałku do niedzieli łódzka Biblioteka Miejska zaprasza na serię fascynujących wydarzeń, które rozbudzą ciekawość i pozwolą zdobyć nowe umiejętności. Wśród nich wyróżnia się spotkanie z Magdą Kwapisiewicz, która opowie o podróżowaniu solo. Jej doświadczenia z wypraw po Afryce, Europie i Azji to nie tylko pasjonujące historie, ale także praktyczne rady dotyczące bezpieczeństwa, oszczędzania czy poznawania ludzi podczas samotnych wypraw. Spotkanie odbędzie się w Bibliotece FERMENT przy ul. Wróblewskiego 67. Aby wziąć udział, należy zapisać się pod numerem telefonu 577 470 040.

Dla tych, którzy chcą poprawić pamięć i koncentrację, idealną propozycją będą warsztaty technik pamięciowych. To doskonała okazja, by niezależnie od wieku nauczyć się skutecznych metod zapamiętywania i rozwijać swoje zdolności umysłowe. Zajęcia odbędą się również w Bibliotece FERMENT, a zapisy prowadzone są pod numerem 571 553 035.

Spotkania autorskie i wykłady o designie wzbogacają kulturalny kalendarz Łodzi

W środę 21 maja o godzinie 17:15 Biblioteka Tatarak przy ul. Turoszowskiej 9a będzie gościć Łukasza Kucharskiego – łódzkiego pisarza znanego z książek fantastycznych takich jak „Cena odkupienia” czy „Sługa ciemności”. To świetna okazja, by poznać autora i jego twórczość bliżej.

Dzień później, 22 maja o 17:30 w Bibliotece Wolność przy placu Wolności 4 odbędzie się spotkanie z Martą Hermanowicz wokół jej powieści „Koniec”. Książka ukazuje wojenną traumę jako ranę trwającą pokoleniami. Rozmowę poprowadzi Izabella Adamczewska-Baranowska.

Miłośnicy designu nie mogą przegapić wykładów w Bibliotece Secesja.Archihub przy ul. Zachodniej 76. Pierwszy z nich poświęcony będzie kultowej książce Victora Papanka „Dizajn dla realnego świata”, która od ponad pięćdziesięciu lat inspiruje projektantów do tworzenia z myślą o człowieku i jego potrzebach. Drugi wykład Doroty Dekiert odkryje tajemnice ornamentyki japońskich kimon oraz symbolikę ich wzorów związanych z porami roku – czy można nosić kimono ze wzorem żurawi na wiosnę? Odpowiedź poznacie podczas spotkania.


Na podstawie: Urząd Miasta Łodzi