
Przebudowa ulic Długosza i Okrzei w Łodzi nabiera tempa! Mieszkańcy mogą liczyć na nowe chodniki i miejsca parkingowe, które znacząco poprawią komfort codziennego życia.
Łódź zyskuje nową jakość dróg na Kozinach
W Łodzi trwają intensywne prace budowlane na ulicach Długosza i Okrzei. Inwestycja ma na celu nie tylko wymianę nawierzchni jezdni, ale także kompleksową przebudowę infrastruktury podziemnej. W ramach projektu, mieszkańcy mogą spodziewać się nowych chodników oraz prostopadłych miejsc parkingowych, co z pewnością zwiększy funkcjonalność tej części miasta.
Nowe rozwiązania dla bezpieczeństwa ruchu drogowego
Aby poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniach z ulicami Waryńskiego, Okrzei i Gazową, planowane są wyniesienia tych miejsc. To krok w stronę uspokojenia ruchu pojazdów i stworzenia bardziej przyjaznej przestrzeni dla pieszych. Prace związane z przebudową wodociągu już dobiegły końca, a obecnie drogowcy koncentrują się na zaawansowanych pracach brukarskich.
W kolejnych etapach budowy powstanie nowa droga, która zostanie pokryta kilkuwarstwową nawierzchnią. Dzięki tym zmianom mieszkańcy Kozin będą mogli cieszyć się nie tylko estetycznym otoczeniem, ale również większym komfortem podróżowania po ich dzielnicy.
Wg inf z: Urząd Miasta Łodzi