Babi Targ i Mami Babi Targ wracają do Łodzi po czterech latach przerwy

Po czterech latach przerwy do Łodzi powraca Babi Targ, jedna z największych i najstarszych imprez wietrzenia szaf w Polsce. Uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję do wymiany odzieży, butów oraz dodatków, a także do wprowadzenia ekologicznych nawyków w życie. To wydarzenie to nie tylko szansa na odświeżenie swojej garderoby, ale także na wsparcie idei zrównoważonego stylu życia.
- Babi Targ - powrót do korzeni ekologicznej wymiany
- Wydarzenie, które łączy pokolenia
- Wsparcie dla potrzebujących i ekologiczne nawyki
Babi Targ - powrót do korzeni ekologicznej wymiany
Babi Targ, znany jako jedna z najstarszych imprez tego typu w kraju, zadebiutował w 2007 roku i od tamtej pory przyciągnął rzesze uczestników. Po czterech latach przerwy wydarzenie wraca do Łodzi, oferując mieszkańcom możliwość nie tylko wymiany ubrań, ale również aktywnego uczestnictwa w szerszej inicjatywie promującej ekologiczne podejście do życia. Jak podkreśla organizatorka Joanna Stankiewicz: Cieszymy się, że możemy ponownie spotkać się z łódzką społecznością i wspólnie wywietrzyć szafy”. To doskonała okazja, by nie tylko wzbogacić swoją garderobę, ale również przyczynić się do ochrony środowiska.
Wydarzenie, które łączy pokolenia
W tym roku Babi Targ zyska dodatkową atrakcję w postaci Mami Babi Targ, który umożliwi rodzicom wymianę dziecięcych ubrań i akcesoriów. To świetna okazja, by nie tylko zaoszczędzić, ale i zyskać unikalne, ekologiczne rozwiązania dla najmłodszych. W programie przewidziano również liczne warsztaty i zabawy dla dzieci pod okiem wykwalifikowanych animatorek, co sprawi, że wydarzenie stanie się przyjemnością dla całej rodziny.
Wsparcie dla potrzebujących i ekologiczne nawyki
Podczas Babiego Targu nie zabraknie także akcji mających na celu wsparcie osób potrzebujących. Uczestnicy będą mogli przynieść ubrania, które następnie zostaną przekazane lokalnym organizacjom pomocowym. W ten sposób każdy z nas ma szansę podzielić się tym, co zbędne, z tymi, którzy tego najbardziej potrzebują. Warto pamiętać, że każde przekazane ubranie to krok w stronę zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego podejścia do mody. Wydarzenie odbędzie się 31 sierpnia 2024 roku w Pasażu Łódzkim przy Jana Pawła II 30, w godzinach od 12:00 do 16:00. Udział w imprezie jest bezpłatny zarówno dla uczestników, jak i wystawców. To doskonała okazja, aby przyjść, wymienić się ubraniami, a także spędzić czas w miłej, rodzinnej atmosferze.
Źródło: Urząd Miasta Łodzi
Ostatnie Artykuły

Tłumy pod scenami w Łodzi. Festiwalowicze tańczyli i śpiewali

Natalie Imbruglia porwała publiczność w Łodzi. Tłum śpiewał „Torn”

Bastille porwało tysiące fanów w Łodzi. Mocny początek festiwalu

Kuqe 2115 przyciągnął tłumy na Łódź Summer Festival 2026

Rudimental DJ Set rozgrzał Łódź. Tłum śpiewał „Waiting All Night”

Zalia zachwyciła publiczność Łódź Summer Festival. Mocny głos na scenie

DRE$$CODE dał mocny koncert. Młodzi fani ruszyli pod scenę

Happysad zagrał w Łodzi. Publiczność usłyszała rockowe klasyki

Parada ruszyła Piotrkowską. Tak rozpoczęły się 603. urodziny Łodzi

Golec uOrkiestra połączy folk z symfonicznym rozmachem w Łodzi

Bieg w ciemno na Stawach Jana. Liczyć się będzie zaufanie

Bez zderzeń i bez zapisów. W Łodzi można trenować Touch Rugby

Gigantyczna tarcza zjedzie pod Retkinię. Tak powstanie tunel KDP

Nie tylko gotowy posiłek. W Łodzi powstaje kuchnia dla potrzebujących
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Dozoru Technicznego Oddział w Łodzi - nadzór techniczny, uprawnienia i badania urządzeń
- Przychodnia Maratońska w Łodzi - kontakt, rejestracja, poradnie
- MOSiR Łódź - kontakt, godziny, cennik i obiekty sportowe
- Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 w Łodzi - zajęcia, zapisy, kontakt
- Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi - kontakt, godziny, karta, e-booki
- Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Łodzi - msze, kancelaria, sakramenty
